Yaşlanma Karşıtı 8 Kırmızı Meyve

Mazi kalbimizde anı, ruhumuzda en güzel tanı, cildimizde ise zaman zaman kaz ayağı! Kaz ayaklarımızla mutlu olmanın yollarını ilerleyen günlerde konuşuruz ancak isterseniz önce şu sevimli çizgilerimize doğal birkaç çözümden bahsedelim. Hayatımızın her alanında adeta doğal antibiyotik olmaz mı meyveler; mutsuzken muz, hapşırırken portakal, gripken mandalina, doğal diş güzelliği için çilek ve daha pek çoğu… Şimdi gelin yaşlanma karşıtı mucize kırmızı meyvelere bir göz atalım. İçlerinden bir tanesi pek ünlü üstelik!
kırmızı meyveler

1- Goji berry / Kurt Üzümü

Anavatanı Tibet olan, kurt üzümü ya da mutluluk meyvesi olarak da bilinen “goji berry”, polisakkaritler ve güçlü antioksidanlar içerir. Bu maddeler, serbest radikallerin uğratacağı zararlara ve erken yaşlanmaya karşı vücudu korur.

2- Acai berry / Akai Çileği

Amazonlar’da yetişen bir tür palmiye ağacının meyvesi. Diğer adıyla ‘süper yiyecek’. En önemli özelliği güçlü bir antioksidan olması ki bu özelliği onu aynı zamanda kırışık düşmanlarından biri yapıyor.

akai çileği

3- Blue berry / Yaban Mersini

Yaban mersinindeki pterostilbene maddeleri, bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Bu maddenin, D vitaminiyle birleştirilmesiyse pek çok hastalıktan korunma sağlıyor. Doğal D vitamini kaynağını bir de tarif ile taçlandıralım; yaban mersinli limonlu ekmek. Tarifi, görüntülü olarak izlemek için tıklayınhttp://migrostv.migros.com.tr/yaban-mersinli-limonlu-ekmek-tarifi/

4- Blackberry / Böğürtlen

Hollywood yıldızlarının sağlıklı bir cilt için doğal seçimi; böğürtlenUs Weekly dergisinde yayınlanan röportaja göre, Hollywood yıldızlarının pürüzsüz cilt sırrı yoğurt ve böğürtlen karışımı! Doğal cilt destekleyicileri arayışındaysanız, bu videomuz da ilginizi çekebilir. Avokadolu saç bakım maskemizi mutlaka deneyin! http://migrostv.migros.com.tr/avokadolu-canlandirici-sac-bakim-maskesi-tarifi/

5- Schizandra berry / Schizandra çileği

Schizandra çileğiÇin tıbbında seneler boyunca kullanılmış enerji kaynağı bir ot. İçerdiği bol antioksidan sayesinde zihinsel konsantrasyonu da arttırıyor.

Schizandra çileği

6- Bilberry / Çay Üzümü

Sabah yorgunluğu, öksürük ve baş ağrısının en doğal ilacı olan çay üzümü aynı zamanda yaşlanmanın yıpratıcı etkilerini de önlüyor. Üstelik aktarlarda bulmak da mümkün!

7- Gooseberry / Bektaşi Üzümü

Bektaşi üzümünün suyu yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı oluyor. Meyveleri C, A, E ve B grubu vitaminler ile zengin. Tam bir demir kaynağı! Kılcal güçlendirici ve anti-sklerotik birleşimine de sahip.

8-  Cranberry / Kızılcık

Çok yönlü bir meyvede sıra! Bir meyve düşünün ki hem baston ve sopa yapımında kullanılsın; kabuğundan boya elde edilip parklarda süs bitkisi olarak yetiştirilsin, hem de bin bir derde deva olsun. İçinde bulunan fitokimyasallar yaşlanma sürecini yavaşlatır ve meme kanseri hücrelerinin yıkılmasına yardımcı olur.

Aldığınız her yaş sağlıklı; her kırışık güzel anılı olsun! 🙂