Yaz Mevsiminde Kilo Verebilmenin 6 Kolay Yolu

Yaz ayları geldiğinde ruhen dışa döner bedenen de açılmaya başlarız. Dolayısıyla kıyafetlerimiz de daha hafif, daha renkli ve kusurları daha çok gösteren seçimler olmaya başlar. Bu seçimler, kış boyunca çok da dikkat etmediğimiz formumuzla bizi baş başa bırakır ve form tutmanın kolay yollarını aramaya başlarız.
Eğer siz de yaz ayları gelince nasıl kilo vereceğini düşünenlerdenseniz yazımızın devamında fazla kilolardan kurtulup yaz mevsimine daha güzel bir vücutla girmeniz için uygulanması kolay önerileri bulabilirsiniz.
İşte yazın kilo vermenize yardımcı olacak 6 ipucu…

  1. Daha Çok Terlemek

Yaz boyunca diğer mevsimlere göre çok daha fazla terler ve dolayısı ile daha fazla kalori yakarsınız. Bu sayede günlük tükettiğiniz yemeklerin büyük bir kısmının yağa dönüşmesini engeller, daha kolay kilo verirsiniz.

  1. Yüzmek

Yaz sıcaklarına karşı en iyi aktivitelerden biri olan yüzme sayesinde kolay kilo verebileceğinizi biliyor musunuz? Yüzerek hem serinler hem de vücudunuzun her bölümünün çalışmasını sağlarsınız. Bu sayede kısa zamanda, orantılı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

  1. Yürümek

Her daim kilo verme konusunda en etkili, en kolay aktivitelerden biri olan yürümeyi, yaz boyunca düzenli hale getirdiğinizde vücudunuzdaki değişimlere inanamayacaksınız! Kış gibi aşırı soğuk ya da yağışlı diye bahaneler yaratamayacağınız yaz mevsiminde bol bol yürümek, size harika sonuçlarını hediye edecektir.

  1. Beslenmek

Yaz mevsimi, yılın diğer zamanlarına göre sebze ve meyve yönünden daha çeşitli sayılabilir; o halde bunu iyi bir şekilde kullanma zamanı demektir! Akşam yemeklerinde nefis bir sebze yemeği, ara öğünlerde renkli bir meyve salatası hem iyi hissetmenizi sağlayacak hem de kış boyunca oluşan fazlalıklarınızdan kolayca kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

  1. Bisiklet Kullanmak

Kalabalık toplu taşıma araçları, yaz aylarında daha da çekilmez hal alır. Bize bu durumu fırsata çevirmek düşer. Hem rahatsız edici kalabalıktan hem de fazla kilolarınızdan kurtulmak için yeni bir ulaşım aracı olarak bisikleti tercih etmeye ne dersiniz? Bisiklete binerek istediğiniz yere ulaşırken ek bir çabaya girmeden kilo kontrolünüzü de sağlamış olacaksınız, sizce de şahane fikir değil mi?

  1. Su İçmek

Eğer su içmeyi pek sevmeyen biriyseniz yaz mevsiminde çok daha şanslısınız demektir. İnsanlar yazın daha çok terlediğinden su içmeyi hiç sevmeyen biri bile kolayca su içmeye ihtiyaç duyacaktır. Bu sayede suyu bolca tüketebilir, metabolizmanızı hızlandırabilir ve suyun kilo vermeye olan olumlu etkisinden yararlanarak fazlalıklarınıza veda edebilirsiniz.