Yaza Kadar Kilo Vermek İstiyorsanız Bu Sabah Alışkanlıklarınızdan Kurtulun!

Şubat ayı da geldi geçiyor, uzak gibi duruyor olsa da yaza formda girmek için biraz hareketlenme zamanı. Bazı sabah alışkanlıkları, farkında olmadan size kilo aldırıyor olabilir. Tüm bunları sizin için araştırdık.

1- Çok fazla uyumak metabolizma hızınızı düşürebilir bu da gün içinde sağlıklı beslenseniz bile yağ yakımınızı azaltabilir.

uyku

2- Yapılan ilginç bir araştırmaya göre uyanır uyanmaz perdeleri ve camı açmak, vücudunuza mavi ışığın erişimini sağlıyor ve işin ilginç yanı bu gün ışığı metabolizmanıza olumlu etki ediyor.

kaliteli uyku

3- İlginç bir araştırma gösteriyor ki toplanmış yatağa girmek uyku kalitenizi arttırıyor ve bu da kilo vermenize ve sağlıklı olmanıza yardım ediyor. Nasılsa bozulacak mantığı ile yatağını toplayamayanlardansanız bunlara dikkat edin deriz.

yatak-odasi-duzeni

4- Kahvaltı etmemek zararlı bunu biliyoruz ancak az kahvaltı etmek de aynı oranda sakıncalı. Kahvaltınızı protein bakımından zengin yiyecekler ile yapmak hem kilo kontrolü sağlayacak hem de sizi zinde tutacaktır.

kahvalti

5- Kahve içmeden güne başlayamayanlardan mısınız? İçmeyin demiyoruz hobi olarak yine için ancak aç karna içmek yerine önce kahvaltıyla işe başlasanız daha iyi olabilir. Eğer kahvaltı etmeden güne başlamam diyenlerdenseniz de şu yazımızı okuyun.

turk-kahvesi