Yoğurt Suyunu Dökmeyin, İşte Yoğurt Suyunun 10 Faydası!

Çoğu zaman lavaboya yolladığınız yoğurt suyunun bu faydalarını öğrenince önceki döktükleriniz için çok pişman olacak, neredeyse onlardan özür dilemek isteyeceksiniz demedi demeyin.

Yeşilimsi renkte olan ve pek de iç açıcı görünmeyen yoğurt suyu, aslında birçok fayda sağlıyor. Onunla arayı düzeltseniz fena olmaz. Bakalım neymiş o faydalar?

1. Kanseri Önler

Çağımızın ölümcül hastalıklarından olan kansere yakalanmamak için bolca yoğurt suyu tüketmenizde fayda var. Yoğurt suyu, içerisindeki bakterilerin anti kanserojen etkiye sahip olması ile kanserin birçok türüne karşı kalkan görevi üstlenir ve sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlar.

yogurt
2. Daha Sağlıklı Diş ve Kemikler

Yoğurt suyu, içerisinde bolca kalsiyum ve potasyum barındırır. Böylece onu tüketen insanların kemik ve dişlerinin daha sağlıklı bir yapıda olmasına katkıda bulunur.

yogurt

 

3. Güzel Bir Cilt Görünümü Sağlar

Sivilce, leke gibi şikayetleriniz var ise yoğurt suyu size şifa olabilir. Yoğurt suyu, cildin beslenmesini sağlayarak tüm cilt problemlerinin yok olmasına yardımcı olur.

yogurt

 

4. Kilo Vermeye Yardımcıdır

Uzun süre tokluk hissi sağlayarak aç kalmadan kilo verebilme konusunda en etkili yardımcıdır. Az kalori içermesi, vitamin ve mineral açısından zenginliği ile sağlıklı diyet listelerinin vazgeçilmezi olmalıdır.

Ev Yapımı Yoğurt

 

5. Sindirim Sürecini İyileştirir

Hücre yenilenmesine katkıda bulunarak metabolik faaliyetlerin daha hızlı olmasına yardımcı olur. Daha iyi bir sindirim süreci sağlayarak kişideki kabızlık gibi sorunları yok eder.

yoğurt

6. Böbrek Sağlığı İçin Yararlıdır

Böbrek taşından şikayetçi iseniz bolca yoğurt suyu tüketmek doğru bir karar olacaktır. Yoğurt suyundaki tüm bileşenler, böbrek kumu ya da taşlarını eriterek idrar ile vücuttan atılmasına yardımcı olur.

yoğurt

7. Çocuk Gelişiminde Önemlidir

Çocuğunuzda büyüme geriliği gibi sorunların görülmesini istemiyorsanız onun bolca yoğurt suyu tüketmesini sağlamalısınız. Yoğurt suyu ile çocuğunuzun zihinsel ve bedensel gelişimi için önemli bir katkıda bulunabilirsiniz.

cocuk-bakimi

8. Diyet Yaparken Yardımcıdır

Diyet yaparken en çok korkulan konulardan biri kilo vermeden dolayı vücutta oluşacak sarkma veya çöküntülerdir. Yoğurt suyu; içerdiği B2 vitamini sayesinde vücudun karbonhidrat, yağ ve proteinlerden daha iyi yararlanmasına yardımcı olarak bu şikayetlerin önüne geçilmesine yardımcı olur.

diyet

 

9. Halsizliğe İyi Gelir

Vücudunuzda nedenini çözemediğiniz, can sıkıcı bir halsizlik mi var? Yoğurt suyu derdinize deva olabilir. Yoğurt suyu, içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde vücuda zindelik katar ve daha enerjik bir gün geçirmenize yardımcı olur.

diyet-yapmak1

10. Şeker Hastalığına İyi Gelir

Yoğurt suyu, kan şekerinin düzenlenmesine yardımcıdır. Şeker hastalarında insülin direncini dengelediği bilinir.