Yüz Şekliniz Sağlığınız Hakkında Ne Diyor?

Kulağa ilginç geliyor değil mi? Aslında yüz şekliniz, sağlığınızı ele verebiliyor. Kastımız doğuştan gelen yüz şekli değil elbette, son zamanlarda olan değişimlerden bahsediyoruz. Sizin için bu değişimleri ve olasılıkları araştırdık.

1- Zayıf ve İnce Yüz

Kilodaki zayıflıktan ziyade yüzünüzdeki daralma kastımız. Yüzünüzdeki daralma, egzersizi biraz fazla abarttığınıza işaret ediyor olabilir. Eğer fazla egzersiz yaparsanız, elmacık kemiğiniz daha çıkık olabilir, bu da yüzünüzü olduğundan daha dar gösterebilir.

erkek

2- Şişkin Yüz

Eğer son zamanlarda yüzünüzün şiştiğini düşünüyorsanız alkol tüketimi ile ilgili sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Fazla alkol ve aşırı stres, yüzünüzün şişmesine neden olabilir.

cilt_bakımı

3- Kırışmış Yüz

D vitamininin faydasını tartışmıyoruz ancak fazlası da cilde kırışıklık olarak dönebilir. Sebebi güneş ışınları. Fazla güneşlenmek, cilt kırışıklığının 1 numaralı düşmanı. Cildinizdeki kırışıklıklar için kaleme aldığımız şu önerilerimize göz atın deriz.

patlicanin-faydalari-cilt

4- Kurumuş ve Yıpranmış Yüz

Elbette ilk sebebi susuzluk. Bunu biliyoruz zaten. Ancak bir diğer önemli nokta vitamin ve mineraller. Cildiniz kuruysa vitamin eksikliği yaşıyor olabilirsiniz.

hassas_ciltler

5- Kırmızı Yüz

En temel nedenlerinden biri aşırı kahve tüketimi olabilir. Eğer güne kahvesiz başlayamayanlardansanız o halde bir de şu önerilerimizi deneyin; en azından kırmızı ton düzelene kadar!

cilt bakımı