Yüzme Sonrasında Nasıl Beslenmeli? 

Yüzmek, en çok kalori harcatan sporlardan biridir. Bu nedenle büyük bir çoğunluğumuz yüzdükten sonra hemen yiyecek bir şeyler aramaya başlar. Gerek evden hazırladığı nefis sandviçler ile gerekse çevrede yemek yiyebileceği yerler sayesinde açlık hissini başarı ile susturur. 

Çeşitli sandviçler ya da çevredeki restoranlar güzel olabilir; ama aslında ne yemeniz gerektiğini biliyor musunuz? Aklınızdaki sorulara biraz olsun cevap olabilmek için yüzme sonrasında yenebilecek hafif alternatifleri sizin için derledik

İşte minik kaplara doldurup yanınıza kolayca alabileceğiniz, yüzme sonrasında yiyebileceğiniz 5 seçenek:

1) Izgara Balık

Madem denizle bu kadar haşır neşir oldunuz, yorgunluğunuzu atmanın yolu da denizden geçsin istemez misiniz? Güzel bir yüzme sonrası lezzetli ve ızgara yöntemiyle pişirilmiş bir balık, yanında da bol limonlu ve zeytinyağlı salata hem kaybettiğiniz enerjiyi yerine getirebilir hem de sizi lezzete doyurabilir. 
Çevre restoranlarında güzel bir masa ayırtın deriz. Ha yok ben evde kendim hazırlar ekmek arasına doldururum,diyorsanız tarifinizi şöyle yakınınıza bırakalım.

balli-balik

2) Haşlanmış Mısır

Yaz mevsiminin sarışın lezzeti, minik taneleri ile hem hafif hem de lezzeti sayesinde kendine hayran bırakan cinsten. Üstelik kolayca taşınıp yenebilmesi özelliği ile sahillerde size çok yakın ve iyi bir dost olacak kadar yüce gönüllü. 
Siz de haşlanmış mısıra bayılanlardansanız yüzme sonrasında bu tarif ile sahil keyfinizi katlayabilirsiniz.Hemen tıklayın.

misirin-faydalari

3) Zeytinyağlı Barbunya

Yüzme sonrasında mis gibi kalori harcamış bedeninize çok yüklenmek istemezsiniz öyle değil mi? O hâlde hem nefis hem de hafif bir sebze seçeneği işinizi başarıyla görecektir.Kaplara doldurup yanınıza alabileceğiniz, sağlık deposu, bol zeytinyağlı barbunya için hemen tıklayın.

yüzmek

4) Meyve Salatası

Yaz tadında, hafif ve renkli bir tabağa kim hayır diyebilir? Yüzme sonrasında bol vitaminli, nefis lezzetli bir meyve salatası şahane mi şahane gider.  İşte size nefis bir öneri; ananaslı, böğürtlenli meyve salatası! Tüm detayları için hemen tıklayın.

meyveler

5) Izgara Sebzeler

İster kaplara ister ekmek aralarına! Izgara sebzeler hem lezzeti hem de kolayca taşınabilirliği sayesinde sahile sizinle olmayı sonuna kadar hak ediyor. Yüzme sonrasında tercih edebileceğiniz bu hafif yemek ile ne siz suçlu hissedin ne de damağınız lezzetten mahrum kalsın. Evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz öğün için tüm detaylar burada.