Yağ Yakımını Arttıran Metabolizmayı Hızlandıran Bitki Çayları

Yaza daha çok var gibi görünse de bir kere Mart ayı geçti mi bilin ki Haziran göz açıp kapayıncaya kadar gelir. Metabolizmayı hızlandırıp, yağ yakımını arttırmanın içilebilir yollarını araştırdık sizin için. Bazı bitki çayları, metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olabilir. Ancak bir uyarıda bulunmadan geçmeyelim, içlerinden bazıları tansiyonunuzu tetikleyebilir ve sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir bunu önlemek için mutlaka doktor kontrolünde tüketmenizde yarar var.

1- Yeşil Çay

İçlerinde en bilineni. Yeşil çay kilo vermeye yarıyor ancak en büyük meziyeti yemeklerden sonra içildiğinde kan şekerinin daha yavaş yükselmesini sağlayarak iştahı azaltmasıyla da yardımcı olma ihtimalinin olması. Yalnız bazen tansiyon düşürücü etkisi de olabilir ki bu da şiddetli baş dönmesi yapabilir, aman dikkat!

Yeşil Çay

2- Beyaz Çay

Bir çay düşünün ki içeriğindeki bileşenler ile yağların çözülüp parçalanmasına yarasın! Beyaz çaydan bahsediyoruz. Bileşenleri ile yağların parçalanmasına bile yarayabilir. Günde bir bardağın aşılmaması öneriliyor.

beyaz-cay

3- Zencefil Çayı

Özelliği, kan dolaşımına olumlu etki etmesi ve metabolizmayı hızlandırarak yağ oluşumunu önlemesi, var olanlarla da savaşması. Tadı pek hoş değil dost acı söyler ama faydasını düşününce insanın fincan fincan içesi geliyor.

zencefil çayı

4- Mate Çayı

Güney Amerika’da yetişen Mate ağacının yapraklarından yapılıyor. Özelliği metabolizmayı hızlandırması ve yağ yakımını kolaylaştırması. Zayıflatan bitkisel çaylar denince ilk akla gelen çaylardan.

bitki-cayi

5- Limon Otu Çayı

Bu pek bilinmese de etkisi oldukça iyi bir çay. İçerisindeki A vitamini ile aynı zamanda cildinizi de güzelleştiriyor.

limon ağacı