Zeytinyağının Mucizevi 9 Faydası

Zeytinyağının diğer yağlardan faydalı olduğunu hepimiz biliriz. Ama bilmediğimiz birçok faydası ve sağlığımızı destekleyen, bağışıklık sistemimizi güçlendiren yararları olduğu yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıktı. Sizin için yazdık; işte zeytinyağının bilmediğiniz 9 faydası!
zeytinyagi2

1. Erkeklerde kalp krizini engelliyor. 2008’de yapılan bir çalışmaya göre, her gün zeytinyağı tüketen erkeklerde %82 daha az kalp krizi görüldüğü ortaya çıktı.

2. Kötü kolesterolü düşürüyor! Polifenol içeriğinden dolayı zeytinyağı, kötü kolesterol seviyenizi düşürmeye yardımcı oluyor.

3. Daha az acıktırıyor! İştahınızı kapatarak uzun süre tok kalmanızı sağlıyor ve şeker ihtiyacınızı minimuma indiriyor.

zeytinyagi4

4. Aknelerin tedavisine yardımcı! Zeytinyağı ve tuzla yapılan karışımı yüzünüze uygularsanız bazı tip akneleri azaltıyor.

5. Güneş yanığına iyi geliyor. Yanıkların üstüne zeytinyağı sürerseniz, cildi nemlendirip yanıkların iyileşmesini sağlıyor. Maksimum verim için eşit miktarda zeytinyağı ve suyu bir kapta karıştırıp yaranın üstüne uygulayın.

zeytinyagi3

6. Hafızayı güçlendiriyor! Birçok araştırmaya göre zeytinyağı tüketimi Alzheimer hastalığının tedavisini büyük ölçüde destekliyor.

7. Hassas ciltleri temizlemede birebir! Eski Mısırlılar ciltlerini sabun yerine zeytinyağıyla temizlermiş. Yüzünüze masaj yaparak uygulayabileceğiniz zeytinyağını biraz beklettikten sonra yıkayarak pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

zeytinyagi1

8. Saçınızı nemlendiriyor! Saç kürlerinin içine ilave edip kuru saçlarınızı nemlendirebilirsiniz. Saç dökülmelerinin tedavisinde de olumlu etkisi biliniyor.

9. Vitamin takviyesi için ihtiyacınız olan şey, zeytinyağı! 2 yemek kaşığı zeytinyağı günlük E vitamini ihtiyacınızı karşılıyor.