Zonklatan Ağrılarla 5 Damlada Vedalaşın!

Ah şu ağrılar! En mutlu günü kâbusa çeviren, ne zaman zonklayacağı belli olmayan, ne idüğü belirsiz ya belirli ağrılar. Kullandığınız ilaçlar fayda etmediyse ve ‘lokman hekim çözümleri’ne yeşil ışık yakıyorsanız, yazdıklarımıza göz verin deriz. Sizin için ağrı dindiren yağları araştırdık. Önce hekiminize danışmanızı şiddetle tavsiye ettikten sonra şimdi gelelim neler yapabileceğimize…

susam-yagi

1- Safra Taşlarının Ayağını Kaydırmalı!

Safra taşınız varsa ve ne yapsanız kurtulamıyorsanız, etkili bir önerimiz var; susam yağı. Susam yağını ağrıyan bölgenize sürün ve bekleyin. Tamamen geçmese de, acısı biraz olsun hafifleyecektir.

2- Kuru Öksürük Denen Dert!

Sebepli sebepsiz öksürenlerden misiniz? Hele ki kışa geçmek üzere olduğumuz şu günlerde derdinize derman bir önerimiz var….Okaliptüs yağı. Bu yağ, öksürüğünüzü bıçak gibi keser desek yeridir, denemekten ne kaybedersiniz ki?

3- Burkulan Ayakların Kötü Gün Dostu!

Biberiye yağı! Burkulan ayağınıza hafif masaj yaparak biberiye yağını sürün. Ağrı kesici özelliği ile sizi maratona sokmasa bile en azında bir süre ağrınızı hafifletecektir.

4- Şiddetli Baş Ağrısı?

Henüz bilimsel olarak kanıtlanmasa da kuvvetli öngörü, nane yağının baş ağrısını kestiği yönünde… Nane yağını ağrıyan bölgeye hafif, çok hafif dokunuşlarla yedirin. Uzanın ve bekleyin. Ağrı kısa sürede dağılacaktır.

okaliptus-yagi

5- Hazır Kış Kapıdayken!

Bol hapşulu bir dönem bizi bekliyor olabilir. Bunu önlemek için kantaron yağından yardım alabilirsiniz. Çünkü kantaron yağının en belirgin özelliği nezleye ve bronşite iyi gelmesi.

5 damla ile ağrılara son vermek, parmaklarınızın ucunda! Hayat kolaylaştıran, ağrı düşmanı, mutluluk dostu pek çok öneri ile sizlerle olmaya devam edeceğiz. Bizden ayrılmayın!