MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Yakından Tanıyın: Misket Limonu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

mblog_image

Salataların, içeceklerin, bazı yemeklerin ve çorbaların vazgeçilmezi olan C vitamini deposu limonlardan hepimiz haberdarız. Ona hayatımızda bolca yer veriyor, lezzetini benimsiyoruz. Peki misket limonunu tanıyor muyuz? Birçoğunuzun bu çeşidi ilk kez gördüğünü biliyoruz ve bu nedenle size onu daha yakından tanıtmaya, limon ile aralarındaki farkları göstermeye geldik.

DEVAMINI OKU

21 Eylül Dünya Alzheimer Günü: Alzheimer Hastalarına Nasıl Davranmalı?

mblog_image

Alzheimer; demans hastalıklarından, olarak 60 yaş ve üzeri kişilerde oluşan nörolojik bir rahatsızlıktır. Beynin bazı bölümlerinin zaman içinde gördüğü hasarlar sonucu tüm entelektüel faaliyetler, günlük işlev ve davranışların bozulması, kişinin anılarından, yakın çevresinden hatta kendinden uzaklaşması gibi belirtilerle kendini göstermeye başlar. Tedavisi kesin olmayan hastalığı ilk tanımlayan kişi ise Alman Nöropsikiyatrist Alois Alzheimer’dir.

DEVAMINI OKU

Evinizi Satarken Bilmeniz Gereken 7 Şey

mblog_image

Paraya ihtiyacınız var, eviniz çok eskidi, işe giderken yolda geçirdiğiniz vakit uzadı, çocukların okulu uzak kaldı ya da artık yaşadığınız semtten memnun değilsiniz ve evinizi satmaya karar verdiniz. Peki ya şimdi? Asıl iş bu karardan sonra başlıyor. Hele ki ev satma tecrübeniz de yoksa işler çıkmaz bir hal alıyor. O halde gelin, ev satmadan önce mutlaka bu satırlarımızı inceleyin.

DEVAMINI OKU

Balık Sezonu Açıldı: Balık Yemenin 10 Faydası

mblog_image

Omega-3 denince akla gelen ilk besin olan balık, birçok faydalı özelliği sayesinde vücudumuz için âdeta bir ilaç niteliğindedir. Durum böyle olunca, eğer bir de hazır balık mevsimindeyseniz gerekeni yapmalı ve haftada en az 2 kez balık yemeyi ihmal etmemelisiniz.

DEVAMINI OKU

Çocuklara Ev Ödevi Bilinci Nasıl Kazandırılır?

mblog_image

Çocuklar okula başladı, dolayısıyla evde o bitmek bilmeyen ödev yapma sancıları da… Ev ödevinin her ne kadar çocuğunuza olumlu katkıları olsa da bir yandan hem öğrenci hem de veli için oldukça sıkıcı bir görev olduğu da gerçekler arasında. Peki yok mu çaresi? Çocuğunuza ev ödevi bilincini, ödev yapma alışkanlığını nasıl kazandırabilirsiniz işte detaylar:

DEVAMINI OKU

Tıraş Olurken Dikkat Etmeniz Gereken 8 Önemli Nokta

mblog_image

Sakal tıraşı, erkeklerin iyi bir şekilde yapması gereken kişisel bakım adımlarından biridir. İyi bir sakal tıraşı ile güven veren, temiz bir görünüm elde edilir.

DEVAMINI OKU

Duble Vişneli Brownie

mblog_image

Brownie sevenler… Çikolatalı, fındıklı, peynirli, portakallı… Her haliyle ayrı nefis olan brownie’yi bu kez yaz meyvesi vişne ile hazırlıyoruz…

DEVAMINI OKU

Sonbaharda Saç Bakımı Nasıl Olmalı

mblog_image

Mevsim geçişlerinde ruhumuzun olduğu kadar saçlarımızın da çok fazla etkilendiği önemli gerçekler arasındadır. Ani sıcaklık değişimleri, soğuyan havalar, saçların yıpranmasına neden olur. Bu durumda saçlara verilen önemin sonbahar döneminde her zamankinden daha fazla olması gerekir. Peki nasıl? Sonbaharda saçların sağlığını korumak için ne gibi önlemler alabilir, nasıl bakım yöntemleri uygulayabiliriz? Sonbaharda daha sağlıklı saçlara sahip […]

DEVAMINI OKU

Çocuğunuzu Keşfetmenin 7 Yolu

mblog_image

Peki çocuğunuzu diğer çocuklardan ayıran, onun üstün zekâlı olduğunu gösteren beceriler nelerdir? İşte çocuğunuzun üstün zekâlı olduğunu gösteren 7 önemli nokta:

DEVAMINI OKU