MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Doğum İzninden Sonra Annelere 7 Tavsiye

mblog_image

Heyecanlı bir bekleyiş sonunda bebeğinizi kucağınıza aldınız; hatta doğum sonrası verilen yasal izninizin süresi de bitti, artık eski işinize yeni hayatınızla dönme zamanı!Bu yepyeni süreçte minik bir bebeğiniz var ve sorumluluklarınız en az iki kat arttı. Dolayısı ile ister istemez bedenen ve psikolojik olarak yıpranabilirsiniz. Bu süreci mümkün olduğunca rahat geçirebilmeniz için işinize yarayacağını düşündüğümüz tavsiyeleri sizin için derledik. İşte detaylar.

DEVAMINI OKU

Kış Mevsiminde Tüketilen 6 Besin

mblog_image

Soğuk kış günlerinde hasta olmamak için vücudunuzun her zamankinden daha özenli bir şekilde beslenmeye ihtiyacı vardır. Mevsim sebze ve meyvelerini tercih etmenin yanı sıra içerikleri ile her anlamda size iyi gelecek doğru besinler, bağışıklık sisteminizi güçlendirecek ve dolayısı ile sizi hastalıklardan uzak tutacaktır. Peki, kış için doğru besinler hangileridir? Kış boyunca tüketilen hangi yiyecek sizi hangi hastalıklardan koruyabilir? Gelin, detaylara birlikte bakalım…

DEVAMINI OKU

İyi Yufkayı Anlamanın 6 Püf Noktası ve Saklama Koşulları

mblog_image

Çıtır çıtır bir börek ya da keyfe keyif katan nefis bir baklavaya herkes bayılır; bu nedenle yufkanın hayatımızdaki yeri oldukça önemlidir. Eğer ki siz de düzenli olarak yufka alıp yepyeni tarifler deniyorsanız iyi bir yufkanın nasıl anlaşılacağı konusunda bilgi edinmeniz gerekir.

DEVAMINI OKU

Böceklerden Kurtulabilmek İçin 5 Doğal Yöntem

mblog_image

Evinizi ne kadar düzenli olarak temizleseniz de bu durum, bazı böceklerin uzak durmasına yetmez ve evinizi onlarla paylaşmak zorunda kalabilirsiniz. Böyle bir durumun olmasını istemiyorsanız gerekli önlemleri almanın tam zamanı! Nasıl mı? İşte böceklerden kurtulabilmek için tamamen doğal 6 yöntem.

DEVAMINI OKU

Yalnız Olmanın 7 Güzel Yanı

mblog_image

Yalnızlık, bunca yıldır her birimize kötü bir durum olarak öğretildi. Yalnız yemek yemek, yalnız sinemaya gitmek, yalnız seyahate çıkmak gibi birçok aktivite sanki mümkün değilmiş gibi öğretildi ve bunları gerçekleştirenlere garip bir gözle bakıldı; fakat uzmanlar, kaliteli bir yalnızlığın insanın karakterine olumlu özellikler kattığını vurguluyor. Saygı ve sevgi çerçevesinde devam eden birlikteliklerin değerinin bilinmesi gerektiğinin yanı sıra insanın yalnızlığını da daima sevebilmesi gerektiğini vurguluyor. Peki nasıl?

DEVAMINI OKU

Bebek Araba Koltuğu Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

mblog_image

Bebeğiniz için her zaman en iyisini düşünür; onu tüm kötülüklerden korumak istersiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de elbette ki trafikte geçirdiği zamandır. Araba yolculuğu sırasında bebeğinizin mümkün olduğunca rahat ve güvende olması için doğru bir bebek koltuğu kullanmanız şart.

DEVAMINI OKU

Yeteneklerinizi Keşfetmenin 6 Yolu

mblog_image

Çoğu zaman etrafımızda birçok konuda yetenekli insanlar görüp özenir “Ya benim de hiçbir yeteneğin yok!” diye hayıflanabiliriz. Güzel bir resim çizen, harika fotoğraflar çeken, etkileyici bir şarkı besteleyen insanlara gıpta ile bakar dururuz. Peki, bu kez uzaktan izlemeyi bırakıp kendinizi keşfetmeye var mısınız?

DEVAMINI OKU

Hastalık Hastalığı Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Şey

mblog_image

Hipokondriyazis; yani halk arasında bilinen ismiyle “hastalık hastalığı” sohbetler sırasında çoğu zaman basite indirgense de aslında çok ciddi bir hastalıktır. Günlük hayatı büyük ölçüde etkileyen hipokondriyazis nedir, gelin onu daha yakından tanıyalım.

DEVAMINI OKU

MigrosTV Sizler için 7 Yeni Tarif Önerisi Hazırlıyor!

mblog_image

1- Köz Patlıcan Çorbası Her insanın sevdiği yiyeceklerin ayrı olması gibi her insanın damak tadına uygun olan pişirme yöntemleri de ayrıdır. Kimisi kızartmaya bayılır, kimisi ızgaraya, kimisi de közlemelere! Eğer siz de közleme lezzetlere bayılıyorsanız, şöyle ağzınıza attığınız lokmalarda hafif bir köz kokusu duymaya âşıksanız sıradaki tarifimiz tam size göre olabilir, karşınızda köz patlıcan çorbası! […]

DEVAMINI OKU