MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Nar Çiçeği Çayının 6 Faydası

mblog_image

Halk arasında Mekke gülü olarak da bilinen nar çiçeğinden yapılan çayın sağlık açısından birçok faydası bulunur. Kurutulmuş nar çiçeğinin kaynatılmış su içerisinde 5 dakika kadar bekletilmesiyle elde edilebilen nar çiçeği çayının faydaları nelermiş gelin birlikte bakalım…

DEVAMINI OKU

Brüksel Lahanasının 6 Faydası

mblog_image

Turpgiller ailesinde yer alan Brüksel lahanası; kat kat yaprakları, küçük yumru yapısıyla sunumu hoş, lezzeti ve içeriğiyle hayli doyurucu sebzelerden biridir. Çorba, haşlama, buharda pişirme, salata ya da garnitür gibi farklı halleriyle tüketebileceğiniz Brüksel lahanasının faydaları nelermiş merak ediyorsanız, gelin yazımızın devamında birlikte cevap bulalım.

DEVAMINI OKU

Haftalık 7 Yeni Tarif Yine MigrosTV’de!

mblog_image

1- Bayat Ekmekten Pizza Ekmekler, sofralarımızın ana seçeneklerinden biri olsa da kimi zaman ihtiyacımızdan fazla gelip bir köşede bayatlamaya maruz kalabilir. Her birimizin başına gelen bu mutlak sorunu çözebilmenin ise neyse ki çok lezzetli yolları mevcut! Nasıl mı? Sıradaki videomuzda bayat ekmeklerin nasıl değerlendirileceği sorusuna değindik ve ortaya nefis bir tarif çıkardık. 2- Siyez Unu […]

DEVAMINI OKU

Kırmızı Lahana ile Hazırlayabileceğiniz 4 Farklı Tarif Önerisi

mblog_image

Genellikle salatası yapılan kırmızı lahananın farklı tariflerini hazırladık. Zeytinyağlısı da gözdemiz olan bu nefis besini et yemeklerinin yanına garnitür olarak da servis edebilirsiniz. Kırmızı lahana, vitamin ve mineral deposu olduğundan sağlığınıza da #iyigelecek.

DEVAMINI OKU

Yulaf Sütünün 6 Faydası

mblog_image

Beslenme stillerini takip ediyorsanız hayvansal süt dışında soya, badem, Hindistan cevizi
sütü gibi birçok süt çeşidini duymuş, denemiş ve memnun kalmış olabilirsiniz. Peki ya yulaf
sütü hakkında bilgi sahibi misiniz?

DEVAMINI OKU

Kalıcı Oje Hakkında 6 Bilgi

mblog_image

Hayat temposu bazen öylesine hızlıdır ki asla kendinize ayıracak vakit bulamazsınız. Oje
sürmek, majyaj yapmak dahi sizin için bir lüks haline gelir. Eğer siz de kendinizi kısıtlı
zamanlar içerisinde sıkışmış hissediyorsanız kalıcı oje uygulaması tam size göre olabilir.
Yazımızın devamında kalıcı oje ile ilgili çeşitli sorulara cevap bulabilir, hakkında daha
detaylı bilgi edinebilirsiniz. İşte detaylar…

DEVAMINI OKU

14 Kasım Dünya Diyabet Günü: Diyabet Hastalarına 6 Öneri

mblog_image

Halk arasında “şeker hastalığı” ismiyle bilinen diyabet, pankreasın yeterli miktarda insülin hormonu üretmemesi ile gelişen, kronik bir rahatsızlıktır. Küçükten yetişkine herkeste görülebilmesiyle çağın hastalıkları arasında yer almıştır. Bu denli sık görülen ve vücudun tüm sağlığını etkileyebilen bir rahatsızlık olduğundan diyabete karşı daha duyarlı olmalı ve neler yapabileceğimiz hakkında bilgi sahibi olmalıyız.

DEVAMINI OKU

Ayvanın 6 Lezzetli Hali

mblog_image

Sonbahar ile birlikte tezgahlardaki yerini almaya başlayan nefis ayvalar, bazen lezzeti bazen de güzel sarı rengi ile gönülleri çalar. Ancak kabul edilmelidir ki az su içermesi sebebiyle tüketimi daha zor olan bir meyvedir, bu nedenle ondan vazgeçilmesi daha kolay olabilir.

DEVAMINI OKU

Bal Kabağının 6 Önemli Faydası

mblog_image

Sonbaharın en güzel temsilcilerinden olan, genellikle tatlı hali ile tanıdığımız bal kabağı; birçok faydası ile yüzleri güldürmeye hazır olan besinlerden biri. Yazımızın devamında bal kabağının sağlık için faydalarını öğrenebilir, bundan sonra bal kabağını daha çok sevebilirsiniz.

DEVAMINI OKU