MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Yeni Bir Alternatif: Badem Sütünün 9 Faydası

mblog_image

Badem sütü, birçok insanın yeni yeni duymaya başladığı sağlıklı alternatiflerden biri. Özellikle vegan beslenme şeklinde sıkça tercih edilen, hayvansal özellikte olmayan, inek sütünün yerine tercih edilebilecek, sağlıklı ve çok faydalı bir seçenek. Gelin onu daha yakından tanıyalım ve faydalarını birlikte inceleyelim…

DEVAMINI OKU

Elma Pekmezinin Faydaları

mblog_image

Pekmez çeşitlerini oldukça seviyor, onları önemsiyoruz. Özellikle kahvaltılarda birçok pekmez çeşidine yer verip gerek kaşıklayarak gerekse ekmeğe sürerek bayılarak tüketiyoruz. Pekmezler sayesinde yeni bir güne çok daha enerjik ve sağlıklı bir şekilde başlıyoruz. İyi ki de yapıyoruz, çünkü pekmez çeşitlerinin faydaları saymakla bitmiyor. İşte onlardan biri, elma pekmezi! Kütürdeterek keyifle tükettiğimiz elmalar, bu kez pekmez olup bakın vücudumuz için ne faydalar sunmaya hazırmış? İşte detaylar…

DEVAMINI OKU

Mantarlı Pilav

mblog_image

Yüzlerce çeşidi olan mantarı, çorbalarda, yemeklerde, makarna soslarında kullanmaya bayılıyoruz. Bu kez sırada mantarlı pilav var, klasik pilav tariflerinden sıkılanlar mutlaka denemeli.

DEVAMINI OKU

Boğaz Ağrısına İyi Gelen 6 Bitki Çayı

mblog_image

Değişen mevsimler, soğuyan havalar ya da soğuk yiyecek ve içecek tüketme alışkanlığı sonucunda yetişkin ya da çocuklarda çok sık görülen boğaz ağrısını ilaç dışında yöntemlerle iyileştirmek mümkün. O yöntemlerden biri de sıcacık, lezzetli bir bitki çayı içmek.

DEVAMINI OKU

Susamlı Çubuk

mblog_image

Bıkmadan yediğimiz nefis atıştırmalık susamlı çubukları evde de yapabiliriz!

DEVAMINI OKU

Sezona Göre Giyinin: Sonbahar Giyim Önerileri

mblog_image

Her mevsimin kendine has güzellikleri olduğu gibi, giyim tarzı da vardır. Mevsim geçişlerinde tıpkı doğanın yenilenmesi gibi biz insanların da değişim süreci yaşaması, yenilenmesi gerekir. Bunun için en etkili olacak ilk adımlardan biri de elbette ki giyim tarzımızdır.

DEVAMINI OKU

İlerleyen Yaşlardaki Hamilelik Hakkında

mblog_image

Hayatınız boyunca çocuk sahibi olmayı çok istediniz, ancak belki biraz geç kaldınız. İlerleyen yaşınıza rağmen bu istek dinmedi ve belki de şimdilerde bebeğinizi kucağınıza almaya hazırlanıyorsunuz. Peki bu süreç dahilinde sizi neler bekliyor biliyor musunuz? Eğer ki hamileliğiniz, özellikle 35-40 yaş arası veya sonrasındaysa hem anne hem de bebekte sağlık sorunları yaşama riski artış gösterebileceğinden hamilelik sürecinde dikkat etmeniz gerekenler artacak demektir; ancak hemen korkmayın, gelişen tıp ile birlikte ilk tehlikeli dönemi atlatıp düzenli kontrollerini aksatmayan kadınların %85-90’ı sağlıklı bir şekilde bebeğini kucağına alabilmektedir.

DEVAMINI OKU

Sonbahar Geldi: Gezilmesi Gereken 7 Sonbahar Rotası

mblog_image

Sonbahar, mevsimlerden en özel olanıdır. Dökülen yapraklar ile şehrin yepyeni bir çehresi ile tanışır, âdeta büyüleniriz. Bu güzel mevsimin tadını hakkıyla çıkarabilmek için de ülkenin en güzel noktalarına gezi düzenlemek gerekir. İşte bu yazımızı tam da bunun için hazırladık. Eğer ki şu günlerde, sonbaharda keşfetmek için yepyeni noktalar peşindeyseniz yazımızı okumaya devam edin. İşte sonbaharda gidilmesi gereken en güzel şehirler…

DEVAMINI OKU

Bıldırcın Yumurtasının 9 Faydası

mblog_image

Her gün 1 adet tavuk yumurtası yiyerek protein ihtiyacınızın bir kısmını karşılıyor, öğünlerinizi zenginleştiriyor olabilirsiniz; fakat diğer seçenekleri de listenize eklemeye ne dersiniz? Mesela birçok yönden tavuk yumurtasından çok daha hünerli olan bıldırcın yumurtası ile tanışmak için daha fazla geç kalmayın deriz. İşte bıldırcın yumurtasının 9 müthiş faydası.

DEVAMINI OKU