MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Ailecek Keyifli Olmanın 6 Yolu

mblog_image

Mutlu ve başarılı bir hayata sahip olabilmek için önce kendi dünyamızı güzelleştirmek gerekir. Bunun için de güzel bir aileye sahip olabilme çalışmaları gayet doğru bir adımdır; çünkü aile yaşantısında mutlu olan insan; iş ve okul hayatında, tüm insan ilişkilerinde de daha mutlu olabilmektedir. Peki mutlu bir aile olabilmek için nelere dikkat etmek gerekir? Gelin, yazımızın devamında bu sorunun cevaplarını birlikte arayalım.

DEVAMINI OKU

Sevimlilik Abidesi Golden Retriever Hakkında 8 Bilgi

mblog_image

“Köpekleri mi daha çok seversiniz; yoksa kedileri mi?” sorusu sıkça tartışılan konulardan biridir. Sizin cevabınız nedir bilemeyiz; ancak köpekleri hiç sevmeseniz dahi Golden Retriever cinsine bir sempati duyma olasılığınız oldukça yüksektir.Köpekler arasında “bebek surat” olarak bilinen bir cins olan Golden Retriever, özellikle ilk kez köpek besleyecek olanların rahatlıkla tercih ettiği cinslerden biridir. Sevimli, uyumlu ve çok sadık olan Golden Retriever hakkında bilmediklerinizi öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

DEVAMINI OKU

Yeni Hafta Yedi Yeni Tarif

mblog_image

Leziz yeni tarifler ile bu hafta yine karşınızdayız… 1- Pancar Kavurması Kırmızı pancarı nasıl bilirsiniz? Tatlı, yumuşak, lezzetli ve çok faydalı olarak mı? Peki ya nasıl beğenirsiniz? Salata içerisinde mi yoksa turşu olarak mı? Sıradaki tarifimiz ile tüm ezberlerinizi yıkmaya ve pancarın yepyeni hali ile tanışmaya hazır olun. Karşınızda pancar kavurması! Lezzetli ve faydalı; Pancar […]

DEVAMINI OKU

Kahvaltının Vazgeçilmezleri: Farklı Peynir Çeşitleri Hakkında Bilgiler

mblog_image

Peynir çeşitleri; sofralarımızın vazgeçilmezleri arasındadır. Küçükten yetişkine herkesin mutlaka tüketmesi gereken peynirler, beslenmemizin önemli bir kısmını oluşturur. Gerek kahvaltılarda gerekse günün diğer öğünlerinde farklı şekillerde severek tükettiğimiz ve genelde birkaçını tanıdığımız peynirlerin, Türkiye’de ve dünya üzerinde binlerce çeşidi mevcut. Türkiye’deki peynir çeşitlerini yazımızın devamında derledik, belki de ilk kez tanışacağınız 6 peynir hakkında işte detaylar:

DEVAMINI OKU

Doğum İzninden Sonra Annelere 7 Tavsiye

mblog_image

Heyecanlı bir bekleyiş sonunda bebeğinizi kucağınıza aldınız; hatta doğum sonrası verilen yasal izninizin süresi de bitti, artık eski işinize yeni hayatınızla dönme zamanı!Bu yepyeni süreçte minik bir bebeğiniz var ve sorumluluklarınız en az iki kat arttı. Dolayısı ile ister istemez bedenen ve psikolojik olarak yıpranabilirsiniz. Bu süreci mümkün olduğunca rahat geçirebilmeniz için işinize yarayacağını düşündüğümüz tavsiyeleri sizin için derledik. İşte detaylar.

DEVAMINI OKU

Kış Mevsiminde Tüketilen 6 Besin

mblog_image

Soğuk kış günlerinde hasta olmamak için vücudunuzun her zamankinden daha özenli bir şekilde beslenmeye ihtiyacı vardır. Mevsim sebze ve meyvelerini tercih etmenin yanı sıra içerikleri ile her anlamda size iyi gelecek doğru besinler, bağışıklık sisteminizi güçlendirecek ve dolayısı ile sizi hastalıklardan uzak tutacaktır. Peki, kış için doğru besinler hangileridir? Kış boyunca tüketilen hangi yiyecek sizi hangi hastalıklardan koruyabilir? Gelin, detaylara birlikte bakalım…

DEVAMINI OKU

İyi Yufkayı Anlamanın 6 Püf Noktası ve Saklama Koşulları

mblog_image

Çıtır çıtır bir börek ya da keyfe keyif katan nefis bir baklavaya herkes bayılır; bu nedenle yufkanın hayatımızdaki yeri oldukça önemlidir. Eğer ki siz de düzenli olarak yufka alıp yepyeni tarifler deniyorsanız iyi bir yufkanın nasıl anlaşılacağı konusunda bilgi edinmeniz gerekir.

DEVAMINI OKU

Böceklerden Kurtulabilmek İçin 5 Doğal Yöntem

mblog_image

Evinizi ne kadar düzenli olarak temizleseniz de bu durum, bazı böceklerin uzak durmasına yetmez ve evinizi onlarla paylaşmak zorunda kalabilirsiniz. Böyle bir durumun olmasını istemiyorsanız gerekli önlemleri almanın tam zamanı! Nasıl mı? İşte böceklerden kurtulabilmek için tamamen doğal 6 yöntem.

DEVAMINI OKU

Yalnız Olmanın 7 Güzel Yanı

mblog_image

Yalnızlık, bunca yıldır her birimize kötü bir durum olarak öğretildi. Yalnız yemek yemek, yalnız sinemaya gitmek, yalnız seyahate çıkmak gibi birçok aktivite sanki mümkün değilmiş gibi öğretildi ve bunları gerçekleştirenlere garip bir gözle bakıldı; fakat uzmanlar, kaliteli bir yalnızlığın insanın karakterine olumlu özellikler kattığını vurguluyor. Saygı ve sevgi çerçevesinde devam eden birlikteliklerin değerinin bilinmesi gerektiğinin yanı sıra insanın yalnızlığını da daima sevebilmesi gerektiğini vurguluyor. Peki nasıl?

DEVAMINI OKU