MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Yeni Bir Alışkanlık Kazanmak İçin 6 Yol

mblog_image

Şimdi okuyacaklarınıza hazır olun! “Zaten yeni bir alışkanlık kazanıp uygulayacağım, bir de bu aşamaya geçmek için ne yapayım ki?” deyip üşengeçlik yapmaya izin yok! Eğer hayatınızı güzelleştirecek bir alışkanlık kazanmak istiyorsanız öncesinde de mutlaka birkaç adım atmanız gerekiyor ki alışkanlığınızın temeli sağlam olsun. Bu fikrimiz size de makul geldiyse buyurun detaylara…

DEVAMINI OKU

Kombu Çayı Hakkında Bilmeniz Gereken 9 Şey

mblog_image

Kombu çayı, özellikle Çinliler tarafından vazgeçilmeyen çaylardan biridir. Doğal yapımı ve faydalı içeriği sayesinde insan vücuduna çeşitli faydalar hediye eder. Son zamanlarda sıkça duyduğunuz ya da belki de ilk kez bu başlıkta karşılaştığınız kombu çayı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, sizi satırlarımızın devamına alalım. İşte kombu çayı hakkında detaylar…

DEVAMINI OKU

Diyabet Karşıtı Olduğu İddia Edilen Kalorisiz Şeker Alüloz ile Tanışın

mblog_image

Beslenmemizde maalesef ki bolca yer bulan şekere dünya çapında karşıt kampanyaların yürütüldüğünü ve şekerin vücut için “en tatlı zehir” olarak tanımlandığını artık biliyoruz. Diş çürüklerinden diyabete kadar birçok rahatsızlıkta etkin rol oynayan şekeri hayatımızdan ne kadar çıkarırsak o kadar sağlıklı olabileceğimizin de farkındayız. Durum böyle olunca rafine şeker yerine geçebilecek daha az zararlı seçenekleri araştırmaya devam ediyoruz. Tanışmamız gereken bu seçeneklerden biri de alüloz. Gelin, onu daha yakından tanıyalım.

DEVAMINI OKU

Anne ve Baba Adaylarının Aklındaki Soru: Hamileyken Neden Aşerilir?

mblog_image

Aşerme; biyolojik sebepler sonucunda görülebildiği gibi psikolojik sebeplerle de görülebilen, genellikle hamileliğin ilk 3 ayında anne adaylarının bir şeye karşı duydukları aşırı istek ya da tiksintidir. Kimi zaman babaların gece yatağından kalkıp açık dükkanlar bulmak zorunda kaldığı, kimi zaman annelerin çok zorlanmasına neden olan, kimi zaman çevredeki insanların cinsiyet habercisi olarak gördüğü, ama çoğu zaman da güzel anılara imza atan aşerme mevzusunu gelin daha detaylı inceleyelim dedik ve aşermenin nedenlerini sizin için derledik.

DEVAMINI OKU

Ailecek Keyifli Olmanın 6 Yolu

mblog_image

Mutlu ve başarılı bir hayata sahip olabilmek için önce kendi dünyamızı güzelleştirmek gerekir. Bunun için de güzel bir aileye sahip olabilme çalışmaları gayet doğru bir adımdır; çünkü aile yaşantısında mutlu olan insan; iş ve okul hayatında, tüm insan ilişkilerinde de daha mutlu olabilmektedir. Peki mutlu bir aile olabilmek için nelere dikkat etmek gerekir? Gelin, yazımızın devamında bu sorunun cevaplarını birlikte arayalım.

DEVAMINI OKU

Sevimlilik Abidesi Golden Retriever Hakkında 8 Bilgi

mblog_image

“Köpekleri mi daha çok seversiniz; yoksa kedileri mi?” sorusu sıkça tartışılan konulardan biridir. Sizin cevabınız nedir bilemeyiz; ancak köpekleri hiç sevmeseniz dahi Golden Retriever cinsine bir sempati duyma olasılığınız oldukça yüksektir.Köpekler arasında “bebek surat” olarak bilinen bir cins olan Golden Retriever, özellikle ilk kez köpek besleyecek olanların rahatlıkla tercih ettiği cinslerden biridir. Sevimli, uyumlu ve çok sadık olan Golden Retriever hakkında bilmediklerinizi öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

DEVAMINI OKU

Yeni Hafta Yedi Yeni Tarif

mblog_image

Leziz yeni tarifler ile bu hafta yine karşınızdayız… 1- Pancar Kavurması Kırmızı pancarı nasıl bilirsiniz? Tatlı, yumuşak, lezzetli ve çok faydalı olarak mı? Peki ya nasıl beğenirsiniz? Salata içerisinde mi yoksa turşu olarak mı? Sıradaki tarifimiz ile tüm ezberlerinizi yıkmaya ve pancarın yepyeni hali ile tanışmaya hazır olun. Karşınızda pancar kavurması! Lezzetli ve faydalı; Pancar […]

DEVAMINI OKU

Kahvaltının Vazgeçilmezleri: Farklı Peynir Çeşitleri Hakkında Bilgiler

mblog_image

Peynir çeşitleri; sofralarımızın vazgeçilmezleri arasındadır. Küçükten yetişkine herkesin mutlaka tüketmesi gereken peynirler, beslenmemizin önemli bir kısmını oluşturur. Gerek kahvaltılarda gerekse günün diğer öğünlerinde farklı şekillerde severek tükettiğimiz ve genelde birkaçını tanıdığımız peynirlerin, Türkiye’de ve dünya üzerinde binlerce çeşidi mevcut. Türkiye’deki peynir çeşitlerini yazımızın devamında derledik, belki de ilk kez tanışacağınız 6 peynir hakkında işte detaylar:

DEVAMINI OKU

Doğum İzninden Sonra Annelere 7 Tavsiye

mblog_image

Heyecanlı bir bekleyiş sonunda bebeğinizi kucağınıza aldınız; hatta doğum sonrası verilen yasal izninizin süresi de bitti, artık eski işinize yeni hayatınızla dönme zamanı!Bu yepyeni süreçte minik bir bebeğiniz var ve sorumluluklarınız en az iki kat arttı. Dolayısı ile ister istemez bedenen ve psikolojik olarak yıpranabilirsiniz. Bu süreci mümkün olduğunca rahat geçirebilmeniz için işinize yarayacağını düşündüğümüz tavsiyeleri sizin için derledik. İşte detaylar.

DEVAMINI OKU