Ananas ile Hazırlayabileceğiniz 7 Tarif!

Sağlıklı bir yaşam sürebilmek için mevsimine göre beslenmeye önem veriyorsanız size iyi gelecek “Tam Mevsimi” serimiz ile yine sizlerleyiz!

İçerikleri ve yetişme zamanları açısından mevsime uygun olan besinleri ve bu besinlerden yapılacak en iyi tarifleri derlediğimiz başlıkları takip ederek doğru ve sağlıklı seçimler yapabilirsiniz.
“Tam Mevsimi” serimiz ile şimdiden bol keyifli, bol lezzetli, bol sağlıklı öğünler dileriz!

Ananas ile Hazırlayabileceğiniz 7 Tarif

Temmuz ayının şu son günlerinde siz de sıcak havalardan bunaldıysanız ve sofranızda ferahlatan lezzetler arıyorsanız yazımızın devamında bu ayda tüketilecek en doğru seçeneklerden biri olan ananas ile size çok iyi gelecek öneriler bulabilirsiniz.
Ananasın serinleten bol sulu yapısı ve nefis lezzeti ile hayat bulan 7 tarifi hemen uygulayıp sıcak günlere bir güzellik katmanız için işte detaylar…

          1. Ananaslı Smoothie

Yaz sıcakları, soğuk bir içecekten yardım almadan geçer mi hiç? İşte size yaz sıcaklarında şifa gibi gelecek, bol lezzetli ve vitaminli ananaslı smoothie! Her yudumunda ananasın ferahlatan lezzetine hayran kalmak, sağlıklı bir seçenek ile gününüzü güzelleştirmek isterseniz tarif için hemen tıklayın:

          2. Ananaslı Puding

Tatlı deyince aklınıza ilk olarak puding geliyorsa, şöyle hem lezzeti hem de vitaminleri ile mest edecek bir tarif arıyorsanız bulmuş olabilirsiniz! Ananaslı puding, sıcaktan bunalmış yaz sofralarına serinleten, tatlı bir seçenek olmaya çoktan hazır. Siz de onunla tanışmak, gününüze lezzetli bir mola vermek için hemen tarifin detaylarını inceleyin:

          3.Ananaslı Yaş Pasta

Bol kremalı, çikolatalı nefis bir pastaya herkes bayılsa da bazen yenilik yapmak ve meyveli seçeneklere yönelmek gerekir. Eğer siz de böyle düşünüyorsanız ve daha önce ananaslı pasta hiç denemediyseniz işte size nefis bir fırsat! Gerekli malzemeleri alıp derhal işe koyulun, sevdiklerinizi ve kendinizi mutlu edin. Nefis ananaslı yaş pasta tarifi için tıklayın:

          4. Üzümlü Ananas Kokteyli

Yaz mevsiminin beklenen lezzeti üzüm ile ananasın gücünü birleştirip yaz enerjisini bardaklara doldurduk! Yaz sıcaklarına buz gibi bir lezzet katmak, molanızı güzelleştirmek istiyorsanız bu serinleten, vitamin dolu seçeneğe bir şans verin deriz! İster televizyon karşısında ister havuz başında nefis gidecek kokteylin yapımı için hemen tıklayın:

           5. Ananaslı Buz

Yaz sıcaklarından bunaldıysanız, kendinize iyi gelecek bir alternatif ile hâlâ tanışmadıysanız ananaslı buz tarifini denemeye ne dersiniz? Size tüm bildiğiniz dondurmaları unutturacak, bir tarifi evde yapmanın keyfine vardıracak bu nefis seçenek ile serinlemek için hemen tıklayın:

Ananaslı Buz Tarifi

          6. Ananaslı Tavuk

Tatlı ve tuzlu gibi zıt lezzetlerin uyumuna inanıyorsanız ananaslı tavuğa bayılacaksınız! Yaz mevsimine yaraşır sunumu, lezzeti ve besleyiciliği ile sıcak havalarda keyfinizin yerine gelmesini sağlayacak tarif ile hemen tanışmak için tıklayın:

Ananaslı Tavuk Tarifi

         7. Çilekli Ananaslı Detoks Suyu

Onu, “Yaz kokusu duyuracak bir tarif” olarak tanımladığımızda hiç de yanılmayacağımız bir lezzet var sırada! Mevsimin en taze çilekleri ve ananaslarının buluşup harikalar yarattığı bu detoks suyu sayesinde hem vücudunuzdaki toksinlerden kurtulacak hem de yaz keyfinizi katlayacaksınız, daha n’olsun! Tarifin detayları için hemen tıklayın: