Brokoli ile Hazırlayabileceğiniz 5 Enfes Tarif

Uzmanlar tarafından tüketilmesi sıkça önerilen, lahanagiller ailesinden olan brokoli, birçok insanın sevgisini kazanamasa da herkese fayda sağlamaya çoktan hazır bir besindir.

Haşlayarak, buharda pişirerek salata, çorba ya da yemeklerde kullanarak tüketebileceğiniz brokoliyi kullanabileceğiniz tarif önerileri hazırladık.

Şimdi Brokolinin Tam Mevsimi! Videomuzu izlemek için tıklayın.

1. Brokoli Çorbası

Mini mini ağaç görünümündeki canımız brokoliler, bu kez bize nefis bir çorba olmak için geliyor! Vitamin dolu, faydalı, hafif özelliği ile hastayı iyileştirecek, diyet yapanları pek üzmeyecek brokoli çorbasıyla sofranıza lezzet ve renk katmaya hazırlanın!

Birçok insan tarafından pek de sevilmeyen brokoli için bu tarif ile birlikte bir şans daha verin diyoruz. Çünkü sevimsiz görünen brokoli; tereyağı, un, patates gibi leziz malzemeler ile buluşup bambaşka bir lezzet olamaz mı, olabilir!

Brokoli sevmeyenlerin bile fikrini değiştirebileceği çorba için mevsimin en güzel brokolisini alıp videomuzu uygulamaya koyulun. Sevdiklerinizi davet edip, dolduracağınız kâseler ile sofranızdaki yerinizi alın. Bu kışın getireceği hastalıklara karşı iyi bir kalkan, sofranıza yeni bir lezzet olacak brokoli çorbası yapımı hakkında tüm detaylar videomuzda, şimdiden afiyet olsun!

2. Brokoli Salatası

Sıradaki tarifimiz, brokoli âşıklarını sevindirmenin yanı sıra sevmeyenlerinin de kalbini kazanmaya kararlı! Sevenleri olarak brokoliyi daha çok nasıl yemeyi tercih edersiniz bilemeyiz ama bu salatayı eğer denemediyseniz kesinlikle denemeniz gerektiğini biliyoruz! Sevmeyenleri olarak ise tattığınız anda bu zamana kadar neden sevmemişim ki diye sorgulayacağınızın yüksek ihtimaller dahilinde olduğunu söyleyebiliriz! Çünkü bu haşlanan brokolilerin bolca kırmızı ve taze soğan, dolmalık kırmızı ve sarı biberin karışımından oluşan, rengarenk aşkına karşı koymak pek mümkün olmayabilir!
Limon suyu, zeytinyağı ile tamamlanan bu vitamin dolu seçeneğe şans vermeye ve brokoli hakkında tüm kötü yargılarınızı yıkmaya hazırsanız detaylar için hemen videomuzu izleyin. Şimdiden afiyet olsun!

3. Brokoli Sufle

Çikolatalı suffle fikrine alışanlar için “brokoli suffle” oldukça iddialı ve farklı! “Çikolatalı suffleye bayılırım, brokoliye de taparım; ama ikisi de ayrı ayrı olacak!” diye hafiften kızdığınızı tahmin ediyoruz ama aslında durum sandığınız gibi değil. Eğer ki brokoliye bayılıyorsanız bu farklı tarifi de çok seveceğinizden eminiz; çünkü merak etmeyin bu tarif asla çikolata değil; bolca sağlık ve sıra dışılık içeriyor!

4. Bebekler İçin Brokoli Çorbası

Bilindiği üzere bebekler için ilk 6 ay anne sütü çok önemli. Daha sonrasında ise bebeğin yiyeceği besinleri özenle seçmeli, seçtiklerinizin en faydalı, en vitaminli ve mineralli gıdalar olmasına özen göstermelisiniz. Bebeklere söylemeyin ama brokoli bunun için en doğru sebzelerden biri! Brokoliyi bebeklerine sevdirmek isteyen anneler için harika bir tarif var sırada. İçinde bulundurduğu A, B, C vitaminleri ile vücut dokularının büyümesine yardımcı olan, yeşilliğiyle bile sempati uyandıran, vitamin deposu brokoli çorbasını yesin de büyüsünler!

5. Soğuk Brokoli Çorbası

Soğuk brokoli çorbası, sağlıklı bir çorbayı soğuk olarak tüketmek isteyenler için sofralarınıza geliyor. Bu tarifi daha ayrıntılı görebilmek için videomuza göz atın!