İncir ile Yapabileceğiniz 6 Nefis Tatlı Tarifi!

Sağlıklı bir yaşam sürebilmek için mevsimine göre beslenmeye önem veriyorsanız size iyi gelecek “Tam Mevsimi” serimiz yayında!

İçerikleri ve yetişme zamanları açısından mevsime uygun olan besinleri ve bu besinlerden yapılacak en iyi tarifleri derlediğimiz başlıkları takip ederek doğru ve sağlıklı seçimler yapabilirsiniz.
“Tam Mevsimi” serimiz ile şimdiden bol keyifli, bol lezzetli, bol sağlıklı öğünler dileriz!

Çok Yakında Tezgâhlarda Yerini Alacak İncir ile Yapabileceğiniz 6 Nefis Tatlı Tarifi

Temmuz ayı içerisinde olduğumuz şu yaz günlerinde incirin mevsimi için gün saymakta ve heyecanla dolmakta olanların çoğunlukta olduğunu biliyoruz. Bu nedenle incir âşıklarına bu lezzet dolu içeriği hazırladık! Yazımızın devamında incir ile hazırlayabileceğiniz birbirinden nefis tatlı tariflerini bulabilirsiniz. Bu tariflerin hepsini uygulayarak misafirlerinize ya da kendinize unutulmaz dakikalar hediye edebilirsiniz.
İşte kuru ya da taze incirden yapabileceğiniz, birbirinden pratik ve nefis tatlı tarifleri…

         1. Taze İncir Tatlısı

Yaz günlerini geride bırakmaya hazırlandığımız günlerde en lezzetli halini alan incirlerden güzel bir “yaza veda tatlısı” hazırlamaya ne dersiniz? Son derece pratik yapımı, hoş sunumu ve yoğun lezzeti ile gönülleri çalacak taze incir tatlısı yapımı hakkında detaylar için hemen tıklayın:

           2. İncirli Sütlaç

Hafif ve etkileyici bir tatlı istiyorsanız herkes tarafından kabul gören, âdeta anneanne eli değmiş gibi hissettiren bir sütlaca kolay kolay hayır diyemezsiniz. Peki nefis sütlaçlara, nefis kuru incirleri katarak farklı bir lezzet yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise bu tarifi denemek için hemen tıklayın:

          3. Kaymaklı İncir Tatlısı

İncirin kurusuna da bayılırım diyorsanız size pratik mi pratik bir lezzet getirdik! Minik sunumu sayesinde akşam yemekleri sonrasında ya da güne verilen çay molalarında ikramlık olmaya çok yakışacak kaymaklı incir tatlısı ile tanışmak için hemen tıklayın:

         4. İncirli Kup

İncir zaten bol şekerli, yaptığımız tatlı bari az şekerli olsun; diyorsanız karşınızda incirli kup!
Taze incir ve muz gibi meyvelerin doğal şekeriyle lezzetlenen bu nefis kupları buzdolabında yeteri kadar bekletmeyi sakın unutmayın. Serinleten ve keyiflendiren incirli kup tarifi ile tanışmak için hemen tıklayın:

İncirli Kup Tarifi

          5. İncirli Kek

Eğer sizin tatlı anlayışınız yumuşacık bir kekten geçiyorsa en sevdiğiniz meyve de incir ise bu tarifimizi hemen deneyin deriz. Yanına iyi demlenmiş bir çay hazırlamayı da sakın unutmayın; incirli kek yapımı için tıklayın:

İncirli Kek Tarifi

          6. İncirli Tart

Tüm sene incirin mevsimini bekliyor, incir çıktığında da onun lezzetine doymak istiyorsanız işte size yoğun incir aşkı içeren bir tarif! İncirli tart tarifi sayesinde incir mevsiminin en mutlusu olmaya hazırsanız detaylar için hemen tıklayın: