Kırmızı Lahana ile Hazırlayabileceğiniz 4 Farklı Tarif Önerisi

Genellikle salatası yapılan kırmızı lahananın farklı tariflerini hazırladık. Zeytinyağlısı da gözdemiz olan bu nefis besini et yemeklerinin yanına garnitür olarak da servis edebilirsiniz. Kırmızı lahana, vitamin ve mineral deposu olduğundan sağlığınıza da #iyigelecek.

1. Maydanozlu Kırmızı Lahana Salatası

Maydanozlu, kırmızı lahana salatası sofralarınıza renk katıyor. Bakın nasıl yaptık!

Kırmızı Lahana Yemeği

2. Kırmızı Lahana Yemeği

Zeytinyağlısı da hazırlanan kırmızı lahanayı, kırmızı elma ve kuru soğanla tatlandırıp tarçın, defne yaprağı, karanfil ve balla çeşnilendirdik. Sıcak su ilavesiyle yumuşayana kadar pişirdiğimiz lahana yemeğini sıcak ya da soğuk olarak servis ettik.

3. Kırmızı ve Beyaz Lahanalı Dip Sos

Kırmızı ve beyaz lahanalı dip sos önerimiz her çeşit cips ile lezzetli bir uyum gösteriyor. Bu lezzetli ve kolay sos tarifimizin videosunu mutlaka izleyin.

4. Kırmızı Lahana Turşusu

Ev yapımı nefis turşular probiyotik ailesinden sayıldığı için sağlığımıza oldukça önemli faydalar sunuyor. Hem faydalı hem de lezzetli olduklarından turşuları tüm yemeklerin yanına eklemekten hoşlanıyor, keyifle tüketiyoruz. Ancak turşu dünyasının bir çeşidi var ki hepsi bir yana o diğer yana geçiyor şöyle. Çıtır çıtır lahana turşusundan bahsediyoruz elbette. Bayıldığımız, karışık turşulardan ayıklayıp da yediğimiz beyaz lahana turşusuna bu videomuzda dişli bir rakip daha sunuyoruz. Daha çok salata olarak gördüğümüz kırmızı lahanayı bu kez özenle dilimleyip kaya tuzu ile buluşturuyoruz. Daha sonra kavanozlara hapsedip sirke ve sarımsak yardımıyla çok daha lezzetli olması için bekletiyoruz. Sonrasında sofranızı renk, damaklarınızı lezzet ile buluşturmak için geliyorlar. Ağızlar yeterince sulandıysa kırmızı lahana turşusu yapımı hakkında tüm detaylar videomuzda. Şimdiden afiyet olsun!