Nar ile Hazırlayabileceğiniz 9 Nefis Tarif

 Meyvelerin bereket kraliçesi, sofraların kırmızı rüyası, tariflerin damak çatlatanı, dilin ‘tatlı mı ekşi mi?’ ikileminin en lezzetli sebebi… Evet, bugün sayfamıza narı konuk ettik ve “Nar ile hangi tarifleri yapabilirim?” sorusunun yanıtını verdik. Birbirinden özel 9 narlı tarif sizi bekler!

1- Narlı Ispanaklı Salata Tarifi

Önden hafif bir salata ile başlayalım, midemizi korkutmayalım. Ispanağın eşlik ettiği yapımı kolay narlı tariflerden biri; narlı ıspanaklı salata tarifi.

narlı ıspanaklı salata

2- Narlı Pilav Tarifi

Farklı pilav tariflerini sever misiniz? Mesela daha önce yasemin çaylı pilav tarifi yapmıştık. Şimdi pilavımıza nar taneleri serptik ve ortaya renkli bir pilav tarifi çıkardık.

narlı pilav tarifi

3- Narlı Et Kavurma Tarifi

Akşama şöyle güzel bir kavurma yapalım mı? Bu sefer geleneksel kavurma tarifinin dışına çıkalım ve narı devreye sokalım!

narlı et kavurma

4- Nar Şerbeti Tarifi

Osmanlı’dan günümüze eşsiz tatlar MigrosTV’de! Tarihin lezzet dolu sayfalarında, hiç duymadığınız ve belki de deneyimlemediğiniz farklı lezzetlerden biri ile devam edelim; nar şerbeti. Güçlü bir antioksidan olan ve bağışıklık sistemini güçlendiren narın en tatlı hali şimdi sizlerle; nar şerbeti tarifi MigrosTV’de.

nar şerbeti

5- Narlı Muhallebi Tarifi

 Sütlü tatların en pratik hallerinden muhallebiyi bir de narlı deneyin. Krem beyazı muhallebinin üzerine dökülen kırmızı minik nar taneleri ile tam bir görsel şölen sizi bekliyor!

narlı muhallebi

6- Narlı Beyaz Çikolatalı Cheesecake Tarifi

Kırmızı ve beyazın müthiş uyumu bu kez enfes bir cheesecake ile sofralarımızda! Narlı beyaz çikolatalı cheesecake ile sevdiklerinize şahane bir sürprize ne dersiniz?

narlı cheesecake

7- Taze Otlu Kinoa Tarifi

Daha önce istiridye mantarlı ve taze meyveli kinoa ile sofralarınızda ‘kinoa’ rüzgârı estirmiştik. Şimdi işe biraz da nar serpelim dedik ve nefis bir tarif hazırladık.

kinoa salata

8- Nar Reçeli Tarifi

Bu aralar başınız öksürük ile dertte mi? Bu şikâyetinizi önemli ölçüde azaltacak bir önerimiz var; nar reçeli. Nasıl yapıldığını videomuzdan izleyebilirsiniz!

nar reçeli

9- Nar Nasıl Ayıklanır?

Tabi her tarifin bir zorluğu olabilir, doğasındadır! Kiminin kıvamı, kiminin ayıklaması! İşte o sıkıntıları bize en çok yaşatanlardan biri nar. Peki nar soymanın kolay bir yolu hiç mi yok? Elbette var, bu yöntemi deneyin!

nar ayıklama