Portakalla Lezzetlenen 5 Nefis Tarif

C vitamini içeren yiyecekler denince ilk akla gelen meyvelerden biri portakal. Vitamin Vitamin zengini portakal kanserden, ciğer sağlığına kadar pek çok konuda sağlıklı yaşamın destekçisi.

Portakalın en önemli meziyetlerinden biri kanser hücrelerine açtığı savaş. Yapılan araştırmalara göre özellikle meme kanseri, kolon kanseri, akciğer kanseri gibi kanser türlerinde olumlu gelişmelere katkı sağlıyor. Kanser hastalarına iyi gelen meyvelerden biri yani portakal, belki de ilki!

PORTAKALLI NEFİS TARİFLER

1. Portakallı İrmik Tatlısı

Şöyle hafif mi hafif bir tatlı olsun, ağzımda dağılırken aromatik bir tat bıraksın istiyorsanız gelin peşimizden; portakallı irmik tam size göre!
Portakal aromasının birçok lezzeti özelleştirdiği güçlü bir gerçek, sırada ise portakalın zarif dokunuşu ile güzelliğine güzellik katan irmik var.

Kaşık kaşık yemeye doyamayacağınız, mis kokusuyla sizi kalbinizden yakalayıp kendini sıkça uygulatacak tarifin detayları videomuzda.

2. Portakallı Muhallebi

Sütün hafifliği, portakalın aromatik büyüsü ile harmanlanmış yumuşacık bir lezzet yolculuğuna çıktığınızı hayal edin. Evet, portakallı muhallebi kaşıklıyorsunuz!

Türk mutfağının vazgeçilmezleri, akla ilk gelen tatlıları arasında gelen lezzettir muhallebi. Neredeyse herkesin sevdiği tatlı, birçok aşka da şahittir. Eski flörtlerin buluşma noktasının muhallebiciler olmasından bahsediyoruz. Eski flörtler muhallebicide buluşurken, muhallebi de şimdi evinizin mutfağı ile buluşmasın mı? Neyse neyse, konu çok da dağılmasın. Ne diyorduk? Mevsimin en güzel portakallarını, sütlerin en günlük hallerini kapın da gelin; portakallı muhallebi hazırlıyoruz!

3. Portakallı Islak Kek

Islak kek denince aklına ilk çikolatalı olanı gelenler, size yepyeni bir tarifimiz var. Bu tarifte işler biraz karışıyor ve seçenek daha hafif bir hal alıyor. Şimdiden uyaralım bu lezzet, revaniye rakip olabilir.

Yumuşacık kek, portakalın vitamin dolu aromatik dokunuşu ile kavuşuyor ve yiyenlerini mest ediyor. Mevsimin en güzel portakalları, size mis kokulu molalar sunabilmek için güçlerini birleştiriyor. Onunla ister beş çayı misafirlerinizi karşılayın isterseniz de çocuğunuzun beslenme çantasına süt ile bir dilim bu kekten kondurun.

4. Portakallı Kereviz

Çocukluğumuzda, patatese benzerliği sayesinde annelerimizin yememizi sağladığı kerevizi ,birçoğumuz büyüyünce artık zorla değil, kendi iradesince yemeye başlar. Çünkü içeriği ile öylesine faydalıdır. Büyüyünce birçoğumuz onu artık zorla değil, kendi iradesince yemeye başlar. İçerisine bolca limon sıkarak faydasını artırır, bunu yaparken patatesin boynunu da bükmez, onu da tarife dahil eder. Neyden mi bahsediyoruz, elbette ki kerevizden.

5. Muzlu Portakallı Vitamin Deposu

Mevsim geçişlerinde ihtiyacınız olan enerji bu tarifte! Muzlu portakallı vitamin deposu tarifi MigrosTV’de. Muz ve portakalın lezzeti aynı bardakta. Daha pek çok sağlıklı içecek tarifi ve sağlıklı besin önerileri MigrosTV’de.