Karpuzla Yaza Özel 7 Tarif!

Sağlıklı bir yaşam sürebilmek için mevsimine göre beslenmeye önem veriyorsanız size iyi gelecek “Tam Mevsimi” serimiz yayında!

İçerikleri ve yetişme zamanları açısından mevsime uygun olan besinleri ve bu besinlerden yapılacak en iyi tarifleri derlediğimiz başlıkları takip ederek doğru ve sağlıklı seçimler yapabilirsiniz.
“Tam Mevsimi” serimiz ile şimdiden bol keyifli, bol lezzetli, bol sağlıklı öğünler dileriz!

Yaza Özel Tarifler Arayanlara: Serinleten 7 Karpuzlu Tarif

Yaz sıcaklarından bunalan bünyelere ilaç gibi gelecek tarifleri derlemeye devam ediyoruz; sırada nefis karpuzdan hazırlayabileceğiniz birbirinden özel tarifler var!

Tüm yıl yolu gözlenen meyvelerin en güzeli olan karpuzun şu günlerde tam zamanı! O halde karpuz dolu birçok tarifi öğrenip uygulamak, yaz mevsiminin güzelliğine güzellik katmak, eh biraz da serinlemek lazım dedik ve karpuzla yapabileceğiniz 7 tarifi yazımızın devamında sizin için derledik.
Siz de temmuz ayında tüketilecek meyvelerden en doğrusunun karpuz olduğunu düşünüyor ve ondan bolca faydalanmak istiyorsanız gelin, şimdi sıralayacağımız tariflerin hepsini birer birer deneyin!

          1. Karpuz Sorbe

Meyve suyu desen değil, dondurma desen hiç değil… İşte içeriği ve lezzeti ile tamamen kendine özgü, bol vitamini ve serinlik etkisi sayesinde kendine hayran bırakacak bir lezzet; karşınızda karpuz sorbe!
Yumurta ve süt gibi malzemeleri tüketemeyenlerin ya da vegan beslenme şeklini benimseyenlerin favorilerinden olan sorbenin karpuzlu hali ile tanışmak için hemen tıklayın:

Karpuz Sorbe Tarifi

          2. Karpuzlu Salata

Temmuz ayının en sıcak günlerinde bir de ağır yiyecekler tüketip kendine zorluk yaşatmak istemeyenleri böyle alalım; çünkü karpuzlu salata tam size göre olabilir! Besleyici ve hafif içeriği, pratik hazırlanışı ve tabii ki yaz sıcaklarının yükünü azaltacak serinleten özelliğiyle karpuzlu salata tarifi sizi bekliyor:

Karpuzlu Salata Tarifi

          3. Karpuzlu Limonlu Kokteyl

Yaz sıcaklarında içecek anlayışınız daima buz gibi bir limonata mı oluyor? Eğer öyleyse size ufak bir yenilik teklif ediyor, ferahlatıcı limonun yanına yaz mevsiminde tüketilmesi en doğru olan meyvelerden birini daha ekliyor, ortaya renginde davet bir kokteyl çıkarıyoruz! Karpuzun mevsimi geçmeden bu tarifi hemen denemek için tıklayın:

Karpuzlu Limonata Tarifi

           4. Karpuz Bifteği

Mevsimin en leziz meyvesi olan karpuzun sıra dışı bir haliyle tanışmaya hazır mısınız? Bu kez onun serinleten, bol sulu yapısını biraz değiştiriyor ve yaz akşamlarına harika bir ikramlık olacak lezzet haline getiriyoruz. Yanına ekleyeceğiniz dondurma ya da kaymakla lezzetini tamamlarsanız da ne âlâ! Karpuz bifteğinin pratik hazırlanışı için hemen tıklayın:

Peynirli Karpuz Dilimleri Tarifi

          5. Karpuz Lokmaları

Yaz mevsimi denince aklınıza ilk olarak peynir ve karpuzun mükemmel uyumu geliyor, bu nefis birleşim ile hem vitamine doyuyor hem de serinliyorum diyorsanız sıradaki tarifimiz sizin için gelsin! Yaz döneminde kurulan tüm sofralara yakışacak, serinletme etkisi içeren bu nefis karpuz lokmaların tarifi için hemen tıklayın:

           6. Karpuz Pastası

Size hafif mi hafif, sulu mu sulu, aynı zamanda bol kremalı ve buz gibi bir pasta önerimiz var desek, biraz kafa karıştırmış olabiliriz. Pek alışık olmadığınız bu pastaya, hemen sevgi duyacağınızdan eminiz; çünkü serinliği sayesinde yaz sıcaklarını size hemen unutturabilir!
İşte yaz mevsiminde yapılacak en doğru pasta tarifinin detayları:

Karpuz Pastası Tarifi

           7. Karpuz Granita

Sıradaki tarifimizle serinlemek için biraz İtalya’ya doğru yolculuğa çıkar gibi yapıyoruz. İtalyan içeceği ya da şerbeti olarak bilinen karpuz granita ile hem serinlemeye hem de karpuza doymaya hazırsanız tarifimizin detayları sizin için çoktan hazır; hemen tıklayın: