Taze Kırmızı Biber ile Yaz Enerjisine Uygun Sofralar için Yapabileceğiniz 5 Tarif!

Faydalı içeriği ile yaz mevsiminin en iyi vitamin deposu besinlerinden biri olan kırmızı biber sevenlerinden biriyseniz yazımızın içeriği tam size göre olabilir! Özellikle turunçgillere rakip olacak kadar yoğun C vitamini bulundurması ve az kaloriye sahip olmasıyla yaz mevsiminde bağışıklığı güçlendirme ve hafif bir öğün tüketme konusunda yardıma koşan kırmızı biberi hazır mevsimindeyken bolca tüketmeniz, yaz sofralarını kırmızı biberin rengi ve enerjisiyle donatmanız için işte nefis 5 tarif…

  1. Kırmızı Biber Sarma

Asma yapraklarından sarma yapabilen bizlerin elinden kırmızı biber kurtulabilir mi hiç? İşte size sağlık ve lezzet dolu bambaşka bir sarma önerisi! Bolca peyniri ile sizi esir edecek, sunumu ile fark yaratacak, hafif içeriğe ve pratik hazırlanışa sahip kırmızı biber sarma yapımı hakkında tüm detaylar için hemen tıklayın:

  1. Kırmızı Biber Çorbası

Yaz mevsiminde de sofrasında çorbayı asla eksik etmeyenler, çorba bulunmayan yemek davetlerinde sofradan doymadan kalkanlar yaklaşın! Bu vitamin deposu çorba; kokusuyla, rengiyle, lezzetiyle sizi büyülemeye çoktan hazır! Siz de onu hazırlamaya hazırsanız kırmızı biber çorbası nasıl yapılır öğrenmek için hemen tıklayın:

  1. Kırmız Biber Dolması

Yeşil dolma biberlere ister rakip isterseniz de iyi bir eşlikçi olarak hazırlayabileceğiniz kırmızı biber dolması ile sofranıza bolca enerji ve renk katma zamanı! Tam mevsimine uygun bir sofra hazırlamak istiyorsanız her şeyden dolma yapabilme hünerinizi de alıp tarifimizin detaylarına geçin. Kırmızı biber dolması tarifi ile tanışmak için hemen tıklayın:

  1. Kırmızı Biberli Kuzu Yahni

Sıradaki tarifimiz sebze ve et birlikteliğine inananlara geliyor! Yaz sofralarında da et yemeklerinden vazgeçmeyen, “Vitaminimi de sebzeden alırım.” diyenler için kırmızı biberli kuzu yahni, ideal bir seçenek olabilir. Siz de yaz esintili sofralarınızda özel konuklarınızı ağırlamak için bu tarifi hemen uygulayabilirsiniz. Kırmızı biberli kuzu yahni tarifinin tüm detayları için hemen tıklayın:

  1. Kırmızı Biber Salatası

Pratik bir şeyler hazırlamak isteyenlerin, yaz akşamlarını hafif bir salata ile geçiştirmenin daha doğru olacağını düşünenlerin çok hoşuna gidecek bir tarif var sırada! Bolca yoğurt ve mis kokulu sarımsağın enfes aşkına doymak, kırmızı biber salatası yapımı hakkında tüm detaylara ulaşmak için hemen tıklayın: