Çekirdeksiz Üzüm ile Yapabileceğiniz Yaza Özel 6 Tarif!

Sıcaktan bunalmış bir şekilde evde kıpırdamadan pineklemek istediğinizde eşlik edecek ya da yaz heyecanını doyasıya yaşadığınız sahillerde önce damaklarınızı sonra midelerinizi şenlendirecek, hafif ve birbirinden nefis 6 tarif yazımızın devamında sizi bekliyor. Üzüm dolu keyifli dakikalar elde etmek için gelin, bu pratik tarif önerilerine birlikte bakalım…

  1. Üzümlü Ananas Kokteyl

Yaz ruhunu doyasıya yaşamanın en etkili yollarından biri, şöyle nefis ve vitamin dolu içecekler hazırlamaktan geçer. Siz de böyle düşünüyor ve güzel tarifler arıyorsanız işte karşınızda ferah mı ferah bir kokteyl!
Üzüm ve ananasın büyüleyici lezzetlerinin bir bardakta buluştuğu bu kokteyli ister havuz kenarında yudumlayın isterseniz de aşırı sıcaktan bunalıp evinize sığındığınızda yorgunluğunuzu gidermek için yudumlayın! Mevsimin en taze, çekirdeksiz üzümlerini meyve suyu sıkacağından geçirerek elde edeceğiniz üzüm suyu ile pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz, çocuklara da yetişkinlere de iyi gelecek üzümlü ananas kokteyli yapımını öğrenmek için hemen tıklayın:

  1. Çöp Şiş Üzüm

Yaz sofralarında karpuz ve peynir uyumuna aşk ile bağlıysanız sizi en az karpuz peynir kadar uyumlu bir ikilinin aşkı ile tanıştırmak isteriz. Karşınızda üzüm ve peynir uyumu! Çekirdeksiz üzüm ve peynirleri çöp şişe dizip harika bir sunum elde edebileceğiniz bu tarif sayesinde üzüm sevmeyen çocuklarınıza farklı bir deneyim sunabilir, yaz enerjisine uygun şekilde zahmetsiz hazırlayıp tüketilebilen bir öğün yaratabilirsiniz. Çöp şiş üzüm hazırlanışı ile hemen tanışmak için tıklayın:

  1. Çikolatalı Üzüm

Hafif bir tatlı tarifi ister misiniz? İşte size bol vitaminli, daha masum sayılacak bir tatlı tarifi! Bolca çikolata, tarçın ve yumuşacık krema ile büyüleneceğiniz bu tarif sayesinde çekirdeksiz üzümleri böyle gördüğünüze inanamayacaksınız! Çekirdeksiz üzümleri çöp şişlere dizerek harika bir sunum yakalamak ve ünlü pastanelere taş çıkartmak için çikolatalı üzüm yapımı hakkında tüm detaylar için tıklayın:

Çikolatalı Üzüm Tarifi

 

  1. Üzüm Reçeli

Yaz mevsiminin en güzel meyvesine doyamayıp onu kış boyunca da sofralarında görmek isteyenleri şöyle alalım; çünkü sırada zamanı donduran bir tarif var! Çekirdeksiz üzümleri şekerle kaynatıp son derece pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz üzüm reçeli tarifini hemen öğrenip kızarmış ekmeklerinizi süslemek için hemen tıklayın:

  1. Üzüm Suyu Konservesi

Üzümlerle vedalaşmak istemeyenlerin kış boyunca yanında bulabilecekleri bir öneri daha! Çekirdeksiz üzümlerle nefis bir konserve hazırlayıp üzüm vitaminlerinden kış boyunca da yararlanmanız mümkün. Nasıl mı? Üzüm suyu konservesi yapımı hakkında tüm detaylar için hemen tıklayın:

  1. Üzüm Kompostosu

Eski insanların bolca tüketip sağlığını borçlu oldukları bir lezzetle tanışmaya ne dersiniz? O halde, üzümleri tam mevsimindeyken toplayıp harika bir komposto hazırlamaya buyurun! Vanilya ve tarçın gibi hoş kokulu malzemelerin eşlik ettiği üzüm kompostosu nasıl yapılır öğrenmek için hemen tıklayın:

Üzüm Kompostosu Tarifi