Yumurta Hakkında 8 Değerli Bilgi

Kahvaltı sofralarının başkahramanlarından biri haline gelen yumurta; çocuktan yetişkine, herkes için çok faydalı bir seçenek! Nefis lezzetlere ilham vermesinin yanı sıra, kullanım alanları ve püf noktaları ile de mutfaklarımızın gözdesi.

Yumurta Soymanın En Kolay Yolu

MigrosTV’nin jet fikirleriyle mutfaklarınız çok daha keyifli. Yumurtayı soymanın pratik yolu için videomuzu izleyin.


Sahanda Pratik Yumurta Nasıl Yapılır?

Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi sahanda yumurtayı bir de böyle deneyin. Farklı önerimiz için videomuzu izleyin.


Yumurta Kabuğu ile Çiçek Bakımı

Mutlu ve yemyeşil çiçekler için öneriler vermeye devam ediyoruz… Protein deposu yumurta kabuklarını çiçeğinizin bakımı ile kullanabileceğinizi biliyor musunuz? Yumurta kabuklarının yüksek protein gücünü çiçekler de çok seviyor! Çünkü çiçeklerin kaliteli toprak, doğru sulanma miktarı ve periyodunun yanı sıra protein ve vitaminlere de ihtiyacı var. Yumurta kabuğu da zengin protein kaynaklarından biri. Yumurta kabukları ile çiçek bakımı nasıl yapılır? Detayları videomuzda.


Yumurtanın Kabukları Daha Kolay Nasıl Soyulur?

Kahvaltıların göz bebeği, lezzetli yemeklerin ilham kaynağı yumurtayı, saniyeler içinde, dağılmadan kolayca soyabilirsiniz.


Kolay Yumurta Dilimleme

Bazen salataların içine katıyor bazen de dilimleyip üzerini çeşitli baharatlarla süslüyoruz. Sizin tercihiniz ne bilemeyiz, ama bu dilimleme yöntemlerini seveceğiniz kesin. Kolay ve hoş bir sunum elde edecek şekilde yumurta dilimleme yöntemlerini videomuzda derledik.

Yumurtanın Sarısı ve Akı Nasıl Ayrılır?

Yemek pişirirken karşılaşılan sorunlardan biri, yumurta ve akının ayrılması. Yumurta akını sarısından ayırmanın pratik bir yolu var aslında. Püf noktasını öğrenmek için videomuzu izleyin!

Yumurtanın Taze Olduğunu Nasıl Anlarız?

Mutfakta pratik bilgiler MigrosTV’de! Yumurtaların taze olduğunu anlamanın pratik bir yolu var… Bir kasede su ve tuzu karıştırıp yumurtaları içine atın. Taze olanlar suyun içine batacaktır. Bayat olan yumurta ise suyun yüzeyine çıkacaktır.

Haşlanmış Yumurtayı Pişirme Süresi Nedir?

Haşlanmış yumurtanın ideal pişme süresi nedir? Sorunun yanıtı videomuzda!

Yumurta Dolması Tarifi