Zeytinyağlı Taze Fasulyeye Rakip Olacak 7 Farklı Tarif!

Sağlıklı bir yaşam sürebilmek için mevsimine göre beslenmeye önem veriyorsanız size iyi gelecek “Tam Mevsimi” serimiz yayında!

İçerikleri ve yetişme zamanları açısından mevsime uygun olan besinleri ve bu besinlerden yapılacak en iyi tarifleri derlediğimiz başlıkları takip ederek doğru ve sağlıklı seçimler yapabilirsiniz.
“Tam Mevsimi” serimiz ile şimdiden bol keyifli, bol lezzetli, bol sağlıklı öğünler dileriz!

 

Yaz Sebze Yemeklerinin Yıldızı Zeytinyağlı Taze Fasulyeye Rakip Olacak 7 Farklı Tarif

Yaz mevsimi içerisinde olduğumuz şu günlerde, çevremizi taptaze sebze seçenekleri donatmış durumda; bize de onların en lezzetli hallerinden faydalanmak düşüyor elbette.
Taze fasulyenin en güzel zamanlarında olduğumuz şu temmuz ayı günlerinde onun zeytinyağlı yemeği dışındaki seçenekleriyle de tanışmanız için yazımızın devamında 7 farklı tarifi derledik.
Bu tarif önerilerini inceleyip hemen uygulamaya başlayarak yaz günlerini taze fasulye ile güzelleştirebilirsiniz. İşte detaylar…

            1. Etli Taze Fasulye

Et, hangi yemeğe dokunsa güzelleştirir; diyorsanız taze fasulyeyi kuşbaşı doğranmış dana eti ile buluşturmanın tam zamanı olabilir! Besleyiciliği ve lezzeti artan etli taze fasulye tarifi ile tanışmak için hemen tıklayın:

         2. Patatesli Taze Fasulye

Etli taze fasulye damak tadınıza ya da beslenme şeklinize pek uygun değilse patatesli taze fasulyeyi deneyebilirsiniz. Doyurucu ve bol vitaminli bir yemek haline gelen taze fasulyeye bir şans daha vermek için hemen tıklayın:

          3. Susamlı Taze Fasulye Kavurması

Bu zamana kadar tükettiğiniz tüm zeytinyağlı taze fasulyeleri unutturacak, sıra dışı, üstelik kavurarak hazırlanan bir lezzete âşık olmaya hazır mısınız? Özellikle zeytinyağlı taze fasulye yemeği sevmeyenlerden yeni bir şans almayı hak eden tarifin detayları için hemen tıklayın:

          4. Taze Fasulyeli Piliç Sarma

Yaz akşamlarına yaraşır hafiflikte, sunumu hoş, vitamini dolu, proteini bol, farklı mı farklı bir tarif arıyorsanız bulmuş olabilirsiniz! Taze fasulyeli piliç sarma ile damaklarınızı şaşırtmak ve lezzete doymak için tarifin detaylarına hemen tıklayın:

          5. Taze Fasulyeli Bulgur Pilavı

Sofraların vazgeçilmez seçeneği pilav çeşitlerinden olan bulgur pilavını yaz mevsiminin güzelliği ile donatıp yeşillendirdik! Siz de taze fasulye ile yapılan farklı bir tarif arıyorsanız, bulgur pilavına da bayılıyorsanız bu tarifimizi hemen denemelisiniz. Detaylar için tıklayın:

          6. Taze Fasulyeli Makarna

Taze fasulyeli bulgur pilavı olur da makarna olmaz mı hiç? İşte makarna âşıklarına, aynı zamanda bolca vitamin de kazanacakları nefis bir tarif! Zeytin dilimleri, kaşar peyniri, sarımsak ve maydanoz ile daha da lezzetlenen taze fasulyeli makarna tarifini sakın kaçırmayın, hemen uygulayın deriz. Detaylar için hemen tıklayın:

 

          7. Bebeklere Özel Sebzeli Taze Fasulye

Bebeğiniz ek gıdalara geçtiyse bu yaz mevsimi, onun da taze fasulyeden yararlanması için harika bir zaman dilimi! Tarifimizin detaylarını inceleyerek bebeğiniz için çok besleyici, çok sağlıklı ve çok lezzetli bir seçenek hazırlayabilirsiniz; hemen tıklayın: