Mamma Mia Mutfakta İtalyan Şef Var: Tadanı Aşık Eden 6 Nefis Makarna Tarifi

Bugün mutfağımızda İtalyan rüzgarı esiyor. Dünya mutfağı lezzetlerini sofralarına taşımak için ideal bir gün. Hal böyle olunca dedik ki biz de mutfağa girelim ve lezzetli makarna tarifleri yapalım. Sizin için listeledik.

1- Makarna Salatası Tarifi

Diğerlerine göre biraz daha masumu ile başlayalım. Diyet yapanlar, formuna özen gösterenler, kalori hesabı ile dünyası değişenler bu tarif tam size göre. Canınız makarna çektiyse illa soslu olmasına gerek yok, siz de salata yaparsınız. Tarifi izlemek için tıklayın.

makarnasalatasi_

2-Kremalı Makarna Tarifi

Evet biraz soslanma vakti. Enfes krema, ağızda dağılan bir sos ve makarna bir araya geliyor sonra da zaten olan oluyor. Makarna sosu denince akla gelen enfes lezzetlerden biri olan kremalı makarna tarifini izlemek için tıklayın.

kremalı_makarna

3- Bardak Makarna Tarifi

Makarnanızı tabakta mı alırsınız, bardakta mı? Bakın sizin için ne yaptık. Bardakta pişirmenin en leziz hallerinden biri; bardak makarna tarifi. İzlemek için tıklayın.

bardak_makarna
4- Muffin Makarna Tarifi

Farklı makarna tarifleri arayanlardansanız bu tarifimiz tam size göre. Muffin makarna tarifi, ezber bozduran cinsten.

makarna_tarifi

5- Fırın Makarna Tarifi

Geleneksel makarna tarifleri ile devam edelim. Hızlıca yapılan, pratik makarna tariflerinden biri fırın makarna. İzlemek için fotoğrafın üzerine tıklayın.

fırın_makarna

6-  Kuşkonmazlı Makarna Tarifi

Sebzeli makarna tariflerinden biri; kuşkonmazlı makarna tarifi. Yapımı kolay makarna tariflerinden de biri aynı zamanda. Kısa sürede hazırlayacağınız bu pratik lezzeti kaçırmayın deriz.

makarna