7 Yeni Enfes Tarif MigrosTV’de!

1- Kakaolu Vişneli Kek

Şekerin tatlığıyla vişnenin ekşiliğinin yarışacağı ve fakat sonunda ikisinin de galip geleceği bir lezzetle tanışmaya var mısınız? Sıradaki tarifimizde kakaoyu kendine en çok yakışan meyvelerden biri olan vişneyle bir araya getirerek harikalar yaratmaya kararlıyız! İster sıcacık bir çaya ister buz gibi bir limonataya çok yakıştırabileceğiniz yumuşacık kek dilimleriyle tüm yorgunluğunuzu atabilir, tatlı krizlerinizi geçirebilir, tüm keyifli dakikalarınızı daha da mutlu hale getirebilirsiniz.

Ekşi ve tatlı severlere; Kakaolu Vişneli Kek

2- Mükemmel Granola Yapma Kılavuzu

Her bir malzemesi fayda ve lezzet dolu, katkı maddesinden uzak, nefis bir granola hazırlayıp ara öğünlerinizi ya da kahvaltılarınızı süslemek istiyorsanız bu kılavuzu incelemeden işe başlamayın!

Pratik bir şekilde granola hazırlamanın tüm inceliklerini anlattığımız, bal ve pekmezin de katkılarıyla tadına doyamayacağınız bir granolanın tüm lezzet sırlarına ulaşabileceğiniz bu kılavuz size çok iyi gelecek!

Pratik bir şekilde; Mükemmel Granola Yapma Kılavuzu

 

3- Sebzeli Graten

Akşama sebzeli bir yemek yapmak istiyor ama hep aynı tariflerle karşılaşmaktan artık korkuyorsanız sizi böyle alalım; çünkü bu özel tarif sıradanlıktan uzak, lezzete çok yakın.

Lezzetli mi lezzetli; Sebzeli Graten

4- Mükemmel Tavuk Marine Etme

Lezzeti dillere destan olacak, mükemmel bir tavuk hazırlamanın yolunun marine etmekten geçtiğine inanıyorsanız bu kılavuzu incelemeden işe başlamayın!

Tavuk marine etmenin tüm inceliklerini anlattığımız, mis gibi kekik ve aromatik lezzetiyle hardalın da sayesinde fileto kesilmiş tavukları baştan yaratabileceğiniz, lezzet sırları ile dolu bu kılavuzun size yol göstereceğinden eminiz.

Lezzet dolu; Mükemmel Tavuk Marine Etme

5- Kayısı Hoşafı

Vitamin almanın en lezzetli yollarından biri ile tanışmaya ne dersiniz? İşte karşınızda kayısı hoşafı! Tüm zamanların vazgeçilmezi, sofraların fayda dolu, sağlıklı seçeneklerinden olan hoşaf çeşitlerinden bu kez kayısılı olanı kaselerinize doluşup damaklarınızla buluşmaya hazır!

Fayda dolu; Kayısı Hoşafı tarifi

6- Mükemmel Puding Yapma Kılavuzu

Tam kıvamında, nefis bir puding hazırlamak istiyorsanız bu kılavuzu incelemeden işe başlamayın!

Günün yorgunluğunu geçirmenin en tatlı yolu puding kaşıklamaktır, diyorsanız; tatlı krizinin düğümünü leziz bir puding çözer, diyorsanız; ya da ben dışarıda puding yemem kendim hazırlar lezzete doyarım, diyorsanız sıradaki videomuz tam size göre!

Tatlı krizine; Mükemmel Puding Yapma Kılavuzu

 

7- Mısır Salatası

Tüm sene yolunu gözlediğiniz mevsimin en taze mısırlarını közleme olarak mı seversiniz yoksa haşlama olarak mı, diye sorsak elbet birini seçersiniz. Peki ya mısır salatası desek? Her malzemeden şöyle renkli, lezzetli, bol faydalı ve hafif mi hafif bir salata yapıp sofralarını tamamlamak, öğünlerini hafifletmek isteyenlerin bayılacağı bir önerimiz var sırada

Mısır severlere; Mısır Salatası