7 Yeni Leziz Tarifler MigrosTV’de!

Her güne bir yeni tarif ile sizlerleyiz!

1- Kabak Çorbası

Bu nefis çorba, iddia ediyoruz ki olumsuz ifade olan “Bu iş de kabak tadı verdi” deyimini değiştirecek kadar lezzetli! Her pişirme yöntemine ve her yemeğe yakışan kabakları, nefis mi nefis bir çorbaya dönüştürmeye var mısınız? Cevabınız evet ise peşimizden gelebilirsiniz! Tereyağı, un ile doyuruculuğu; soğan, havuç, kabak ile vitaminleri artan çorbayı bebek ya da çocuğunuza faydalı bir öğün, özel misafirlerinize kurduğunuz sofralara leziz bir başlangıç olarak listenize ekleyebilirsiniz.

Nefis; Kabak Çorbası tarifi

2- Bakla Kızartması

Tüm sene boyunca mevsimi gözlenen seçeneklerden biri olan baklanın kızartmasını hiç denediniz mi? Genellikle enginar içerisinde yer alması ya da zeytinyağlı bir yemek olması ile bilinen bakla, bu kez kızgın yağ ile buluşup sevenlerine bambaşka bir lezzet deneyimi sunuyor.

Denemeyenler için; Bakla Kızartması tarifi

3- Çikolatalı Muzlu Kek

Siz de çay keyfinin kek olmadan eksik kalacağına inananlardansanız, aynı zamanda farklı bir kek tarifi ile tanışırken daima heyecanlananlardansınız demektir. O halde heyecanınızı da kapın gelin, sırada sizi asla boş göndermeyecek nefis bir tarifimiz var!

Çay keyfinizin yanında; Çikolatalı Muzlu Kek

4- Enginar Graten

Her çeşit sebzeden nefis mi nefis gratenler hazırlayıp bayıla bayıla tüketmek sizden mi sorulur? O halde sizi nefis bir graten çeşidi ile daha tanıştırmak isteriz; karşınızda enginar graten!

Nefis gratenler için; Enginar Graten tarifi

5- Levrek Marin

Deniz ürünlerini seviyor, levreğin yerini ise her zaman daha bir ayrı tutuyorsanız bu tarif tam size göre! Deniz ürünleri içerisindeki en faydalı seçeneklerden biri olan levreği bu kez soğan, limon, zeytinyağı, elma sirkesi, hardal gibi sihirli malzemelerle kaynaştırıp nefis biz meze haline getiriyoruz.

Deniz ürünü severlere; Levrek Marin tarifi

6- Bohça Kebabı

Bohçanızı bu kez günün en leziz, en özel sofrasını kurmak için hazırlamaya var mısınız? Sıradaki tarifimiz; ismi, lezzeti ve sunumu ile herkesi büyüleyecek cinsten; şimdiden söyleyelim!

Sofraların leziz tarifi; Bohça Kebabı

7- Muz Reçeli

Tatlı tariflerinde çokça tercih ettiğimiz, meyvelerin en lezzetlisini bu kez kahvaltıların vazgeçilmezi olacak bir reçel için kullanacak çocuktan yetişkine herkesin kalbini çalacağız! Nefis meyvemiz muzu daha da tatlandırıp önce minik minik kavanozlara doldurmaya, sonra da minik kaselerden kızarmış ekmek üzerlerine doğru bir yolculuğa çıkarmaya hazırsanız detaylara geçelim.

Kahvaltının vazgeçilmezi; Muz Reçeli tarifi