7 Yeni Tarif MigrosTV’de sizlerle!

Leziz mi leziz yeni tarifler ile yine sizlerleyiz!

1- Tepsi Kebabı

Sıradaki tarifimizde ismi duyulduğu an yüzlerde gülümsemeye, karında gurultulara yol açan bir lezzet var; karşınızda tepsi kebabı! Bugünkü sofranızda hem pratik hem de çok leziz bir yemeğe yer vermek istiyorsanız tepsi kebabı; sizi hiç yormayacak kadar kolay hazırlanışı, mest edecek kadar nefis lezzeti ile epey memnun edecek cinsten! Yanına da tel tel dökülen bir pilav hazırladınız mı sizden kıymetlisi olmaz; şimdiden söyleyelim!

Patlıcan severlere; Tepsi Kebabı tarifi

2- Bakla Yemeği

Tüm sene baklanın yolunu gözleyenler iyi bilir; onun kısa mevsimi en iyi şekilde, en farklı tariflerle değerlendirmek gerekir! Sıradaki tarifimiz için de aynen böyle düşünüp mutfağa doğru yola koyulduk ve nefis bir bakla yemeğini siz bakla âşıkları için hazırladık!

Baklanın yolunu gözleyenlere; Bakla Yemeği tarifi

3- Patlıcan Tava

Patlıcan ve kuzu eti aşkınaaa! Sırada tüm özel sofralara yaraşır, tüm lezzet tutkunlarını memnun edecek bir tarif var! Çok pratik bir şekilde, çok özel bir yemek hazırlama fikrine bayılacağınızdan eminiz. İşte patlıcan tava, tam da öyle bir yemek! Sizi hiç yormayacak yapım aşaması ve çok memnun edecek büyüleyici sonuçları ile sofranızın yıldızı olmaya çoktan hazır

Patlıcan ve kuzu eti ile; Patlıcan Tava tarifi

4- Yüksük Çorbası

Mersin ve Adana mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan, “mantı çorbası” olarak da bilinen yüksük çorbasının özel tarifini öğrenmeye ve konuklarınızı büyülemeye ne dersiniz? Şimdiden söyleyelim; bu tarifimizi özellikle de “Çorba ile doymam ben!” diyenlerin denemesini isteriz; çünkü bu özel çorbanın; bolca mantı ve nohut malzemesi ile içinizi ısıtırken karnınızı da fazlasıyla doyuracağı kesin! Hani yanına birkaç çeşit daha yemek yaparsanız onlara sıra gelmeyebilir; biz uyarmış olalım.

Mantı çorbası olarak bilinen; Yüksük Çorbası tarifi

5- Firik Pilavı

Bugüne kadar yediğiniz tüm pilavları unutun, sırada adıyla da tadıyla da yepyeni bir seçenek, firik pilavı var! Her zaman pirinç pilavı o da olmadı bulgur pilavı yemek olmaz dedik ve sofranızda firik pilavına yer vermeniz için videomuzu hazırladık. Azıcık zeytinyağında kavrulan kuru soğan, çarliston biber daha önceden haşlanan nohutlara firik bulguru da katıp çok pratik bir şekilde nefis bir öğün yarattık! Eğer siz de konuklarınızı lezzetle şaşırtmaya, yeni lezzetler ile tanışmaya bayılıyorsanız detaylar için hemen videomuzu izleyin. Şimdiden afiyet olsun!

Yepyeni bir pilav; Firik Pilavı tarifi

6- Tas Kebabı

Tas kebabı yiyebilmek için şehrin en özel restoranlarını araştıranlar size harika bir haberimiz var! Kim demiş tas kebabı evde yapılmaz diye? Kendi evinizde kendi ellerinizle kusursuz bir tas kebabı hazırlayıp ister suyuna bana bana ister yanında pilavınızı kaşıklaya kaşıklaya gönlünüzce yemeye hazır mısınız? Biz tarifi vermeye çoktan hazırız!

Miss gibi; Tas Kebabı tarifi

7- Bakla Çorbası 

Bakla âşıkları buraya! Sıradaki videomuzda baklanın lezzetine doyacağınız, faydalarıyla arınacağınız, sağlık deposu bir tarif var! Onunla güzel ve yeşil bir başlangıç yapmaya hazırsanız detaylara geçelim.

Bakla aşıklarına; Bakla Çorbası tarifi