7 Yeni Tarif MigrosTV’de Sizlerle!

Bu hafta yeni tarifler ile MigrosTV’de yine karşınızdayız!    

1- Kabak Böreği

Bu akşam yemeğinde farklı bir şeyler olsun.” ya da “Çayın yanında hep aynı şeyler görmekten sıkıldık, artık farklı bir alternatif göreyim” diyor musunuz? O halde şöyle buyurun, çünkü sırada börekler artık kabak tadı versin dedirtecek nefis bir tarif var! Sebze yemeği olarak belki de pek hoşlanmadığınız kabaklar, bu tarif içerisinde bambaşka bir kimliğe bürünüp tahmin edemeyeceğiniz bir lezzetin kapılarını aralıyor!

Çayın yanında; Kabak Böreği

2- Fırında Çinekop Bu akşam sofranızın yıldızı balık olsun istiyorsanız, en nefis seçeneklerden biridir çinekop. Sindirim kolaylığı açısından oldukça hafif, besin değerleri açısından ise oldukça yüklüdür. Hem vücudun sağlık ihtiyacına hem de damakların lezzet zevkine hizmet eder. Öyleyse ona bu akşam yemeğinde yer vermemek için hiçbir neden yoktur!

Balık severlere; Fırında Çinekop 

3- Havuç Dilim Baklava 

Evde otururken canınız bir anda baklava mı istedi, şimdi kim gidecek iyi bir tatlıcıya değil mi? O zaman sıkı durun çünkü nefis bir baklava bu tarifle size geliyor! Nasıl mı? İyi bir baklavalık yufka alıyor ve gerisini videomuzun detaylarına bırakıyorsunuz!

Sıradaki tarifimiz, tatlıcıya gitmeye üşenip tatlısını evde kendi hazırlama fikrine sıcak bakanlara geliyor.

Tatlıcılar için; Havuç Dilim Baklava

4- Bulgurlu Pırasa Böreği

Mutfağın temel malzemelerinden bulgur, vitamin deposu pırasa ile birleşiyor ve ortaya damaklara şenlik bir lezzet çıkıyor; karşınızda bulgurlu pırasa böreği! Onunla ister harika bir akşam sofrası isterseniz de şifa gibi gelecek çay sofrası kurun. Bu sağlıklı ve doyurucu alternatife bayılacağınızdan eminiz!

Mutfağın temel malzemelerinden; Bulgurlu Pırasa Böreği

5-  Brokoli Salatası

Sıradaki tarifimiz, brokoli âşıklarını sevindirmenin yanı sıra sevmeyenlerinin de kalbini kazanmaya kararlı! Sevenleri olarak brokoliyi daha çok nasıl yemeyi tercih edersiniz bilemeyiz ama bu salatayı eğer denemediyseniz kesinlikle denemeniz gerektiğini biliyoruz! Sevmeyenleri olarak ise tattığınız anda bu zamana kadar neden sevmemişim ki diye sorgulayacağınızın yüksek ihtimaller dahilinde olduğunu söyleyebiliriz!

Salatıcılara farklı bir tarif; Brokoli Salatası

6- Ispanak Kavurması 

Yeşil yapraklı ailesinin en şanlı üyesi, en çok demir, en çok magnezyum yüklü sağlık deposu! Elbette ki ıspanaktan bahsediyoruz… Çizgi film kahramanlarından tutun da gün içinde enerjisi düşen herkese güç katmaya hazır bu harika sebzemiz ile sıradaki tarifimize lezzet katmaya biz hazırız, eğer siz de hazırsanız detaylara geçebiliriz.

Demir yüklü ; Ispanak Kavurması

7- Patlıcanlı Tepsi Böreği

 İçinde patlıcan bulunan her tarifi sevenler, börek olsun da başka bir şey aramam diyenler; size dumanı üzerinde sıcacık, çıtır mı çıtır bir tarifimiz var! Patlıcanı genelde kızartma olarak sevenler, gelin bu tarife de bir şans verin; çünkü lezzetten mest olma ihtimaliniz oldukça yüksek, bizden söylemesi.

Enfes bir lezzet; Patlıcanlı Tepsi Böreği