Acımsı Tadıma Bakma Buluşalım Migros’ta!

Evet, farkındayım tadım azıcık acımsı. Ama sevdalılarım da çoktur laf aramızda. Aralık ayı sebzeleri deyince ilk akla gelenlerden gibi durmasam da aslında şimdi en taze mevsimimdeyim. Beni Migros Mağazaları‘ndan satın alabilirsiniz bu konuda mutabıkız ama ben başka şeylerden bahsedeceğim bugün size. Üzerime limon sıkınca efsane olduğum bir gerçek ama siz bir de şu tariflerime göz atın bence. Benimle öyle tarifler hazırlandı ki ben olsam beni yerim! 🙂

1- Soslu Palamut Tarifi

Ben denince balık, balık denince ben. Hal böyle olunca ilk tarifimiz palamuttan gelsin. Benim efsane tadımla harmanlanan enfes sos ile birleşen balık.

roka-soslu-palamut-tarifi

2- Tulum Peynirli Salata Tarifi

Tulum peyniri ile taze yapraklarım bir kasede buluştu. Diyet yapanlar, sağlıklı yaşam sevdalıları, kilo aldırmayan salatalar listesinde bana da yer açın.

3- Sos Tarifi

Bu tarif serbest 🙂 Yani şöyle, bir sos düşünün; ister cipse  sürün, ister direkt ekmeğe… Ben size ortaya karışık bir sos yapayım, gerisini size bırakayım.

roka_sos

4- Havuçlu Salata Tarifi

Ve final. Tulum peynirli istemeyenlere, havuçlu yaparız biz de. Havuçlu salata tarifi için şefimizin hünerli ellerindeyim.

havuclu_salata

Demem o ki en taze halimle Migros raflarındayım. Vakitlice gelin de şu soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak tariflerimle sofranızda olayım.

Görüşmek üzere! 🙂