Afrika Sıcaklarından Küle Dönenlere 7 Ev Yapımı Kokteyl Tarifi!

Esmezse hatırımız kalır!

Kışın Balkanlar’dan soğuk hava, yazın Afrika’dan sıcak hava gelmezse kendimizi eksik hisseder olduk! Kapıdan dışarıya adım atar atmaz yüzümüze fön makinası tutulmuşçasına hissettiğimiz Afrika sıcakları ile baş etmenin serin bir yolunu bulduk. Dışarısı kavruladursun, biz işi içten çözelim. Sizler için evde hazırlayabileceğiniz pratik kokteyller hazırladık. İster hafta sonu, ister hafta içi akşamları; tropikal lezzetler bardağınıza geldi… Tercihiniz hangisi olurdu?

kokteyl tarifleri

1- Pembe Kokteyl Tarifi

Çilek, kırmızı elma ve mangonun müthiş uyumu. Rengini, efsane meyvelerden alan; düşlerinize pembelik katacak şahane bir tarif hazırladık. Tarifi görüntülü izlemek için tıklayın

pembe kokteyl

2- Yeşil Tropikal Kokteyl Tarifi

Çok severiz renklerle oynamayı… Pembe kokteylin ardından düşlerimize biraz da yeşillik katalım istedik. Yeşil meyvelerle hazırlayabileceğiniz tropikal bir lezzet. Tarifin detayları için tıklayın!

tropikal kokteyl

3- Şeftalili Yaz Kokteyli Tarifi

Şeftali sever misiniz? Eğer cevabınız evetse bu tropikal tat tam size göre. Aldık şeftalilerimizi, sıktık sularını. Ekleyiverdik sodayı, buz küplerini… Birkaç da sürpriz renk attık içine, değmeyin kokteyl tarifimize! Tarif detayları için tıklayın.

şeftalili kokteyl

4- Karpuzlu Limonlu Kokteyl Tarifi

Yaz meyveleri denince ilk akla gelen kırmızılardan biri… Peynirin yakın dostu, yaz sofralarının serin lezzeti; karpuz! Karpuz ile şahane bir kokteyl hazırladık. Yok, illa karpuzu tabağınızda görmek isterseniz şimdi sıkı durun; karpuz lokmaları tarifimizi mutlaka deneyin deriz.

limonlu kokteyl

5- Çilekli Fesleğenli Yaz Kokteyli Tarifi

Hazır söz kırmızılardan açılmışken, çileği de alalım mı yamacımıza… Çilek, fesleğen ve gazoz ile yaptığımız mucize karışım ile dost sohbetlerinizde uzun süre konuşulmaya hazır olun deriz. İşin sırrı burada!

çilekli kokteyl

6- Zencefilli Kokteyl Tarifi

Zencefil ve karpuzu bir arada kullanmayı denediniz mi? Biz denedik! Ortaya öyle bir tat çıktı ki gerçekten olay oldu! Tarif detaylarını şu linkte konuşalım.

zencefilli kokteyl

7. Buz Küpleri Tarifi

Topstar renkli buz küpleri ile nefis bir kokteyl hazırladık. Vitamin zengini portakal ve limonla lezzetlendirdiğimiz kokteyl tarifi ile sofralara renk, damaklara ahenk katma konusunda ısrarcıyız!

buz küpleri

Kavurdun bizi Afrika!

Biliyoruz, kışın da bu günlerimizi arayacağız… Olsun, biz şu nefis kokteyllerle günü kurtaralım o bile yeter şimdilik. Sanmayın ki burada sınırlı kaldık. Yaz sıcaklarına serin çözümler bizden sorulur! Şimdilik virgül koyalım sohbetimize, yarın kaldığımız yerden devam edelim.

Vantilatör tadında bir gün dileriz! 🙂