Akıl Fikir Oynatan 7 Peynirli Tarif

İddialıyız, akıl fikir oynatmaya geliyoruz! Kahvaltı sofralarında her sabah keyifle yediğimiz, domatesin yakın dostu, hamur işlerinin olmazsa olmazı, tatlıların ‘beklenmedik sürprizi’ ile başlayalım bugün…

Bi’parça Peynir?

Bugüne kadar peynirli ne tarifler gördük… Bu sefer istedik ki işe biraz hava katalım ve misafirlerimizi gerek sunumlarımızla gerek sürpriz tatlarımızla bir güzel şaşırtalım. Sizler için bol peynirli nefis tarifler hazırladık. Merak ediyoruz acaba hangisini seçeceksiniz!

1- Peynir Dolgulu Kalp Makarna Tarifi

Makarna KALP biz! Bilirsiniz pek severiz. Kalp şeklindeki makarnalarımızı önce sevgiyle sonra peynirle doldurduk ve ortaya çıkan sonuçla tüm gözleri dondurduk! Sürpriz tarif için görselin üzerine tıklamanız yeterli…

kalp makarna tarifi

2- Sarımsaklı Peynirli Ekmek Tarifi

“Bu sıcakta sarımsak da neyin nesi?” diye bakan gözlerinizden müsade isteyelim. Her derde deva sarımsak ile öyle bir ekmek tarifi yaptık ki inanın hiç ağır değil aksine adeta ömürlük!

sarımsaklı ekmek tarifi

3- Keçi Peynirli Mantar Dolması Tarifi

Geleneksel dolma tariflerine nefis bir alternatif yaptık. Farklı sunumlarla göz doldurmayı istiyorsanız bu tarif tam size göre! Keçi peyniri ile lezzetlenen nefis mantar dolması tarifi MigrosTV’de yayında; link ise burada!

mantar dolması tarifi
4- Renkli Peynir Topları Tarifi

Şu renklerin güzelliğine bakar mısınız? Yapımı şipşak, lezzeti olay tarif için birkaç tüyomuz var. Görüntülü izlemek için lütfen tıklayın!

peynir topları tarifi

5- Fırında Hellim Peynirli Patlıcan Tarifi

Hellim tutkunları buraya! Klasik tariflerden sıkıldıysanız, hellim ve patlıcanı buluşturmanızı öneririz. Fırın işbirliği ile nefis tarif için buyurun sizi şöyle alalım…

fırında patlıcan tarifi

6- Mozzarella Peynirli Tavuk Sarma Tarifi

E tabi hellim deyip mozzarella demezsek ayıp olur. Şimdi gelin güzel bir tavuk sarma yapalım içine de mis gibi mozzarella peyniri koyalım. Tarifin detayları MigrosTV’de!

tavuk sarma tarifi

7- Peynir Kıtırlı Brüksel Lahanaları Tarifi

Brüksel lahanası ile aranız nasıl? Gelin işe biraz da peynir katalım. Ortaya çıkan lezzet dudak uçuklatıyor!

brüksel lahanaları tarifi