Akşama Ne Pişirsek Diye Düşünmeyin: Her Güne Bir Tarif

MigrosTV’nin kısa ve kolay videolarından ilham alıp pratik ama lezzeti bol sofralar yaratın. İşte haftanın her günü için seçtiğimiz bir enfes tarif önerisi!

1. Kabak Çorbası

Yararlı olan her sebzeyi kapıp çorba haline getiriyoruz, iyi de yapıyoruz. Binlerce çorba çeşidi ile sofraları zenginleştirirken kendimize de adeta küçük, lezzetli sürprizler hazırlıyoruz. Bu akşam için damaklarınızı yeşertip midenizde çiçekler açtıracak bir çorba hazırlamaya ne dersiniz?

kabak-corbasi

Fayda peşindeyiz; kabak çorbası.

2. Kuru Domatesli Omlet

MigrosTV’nin kahvaltı sofralarını taçlandıracak lezzetli ve pratik tarifleri devam ediyor. Kahvaltıların baş tacı yumurtadan vazgeçmiyor ve farklı, yaratıcı tariflerini vermeye devam ediyoruz. Sırada Kurutulmuş Domatesli Omlet Tarifi var!

domatesli-omlet

Tek başına öğün olur; Kurutulmuş domatesli omlet

3. Tarhana Çorbası

Bu mis kokulu çorba; bağışıklık sistemini güçlendiriyor, enfeksiyonel hastalıklardan koruyor, baharatları sayesinde sindirim sürecine katkıda bulunuyor. Kemiklerin gelişimini de desteklediğinden ek gıdaya geçen bebekler için de güvenle yiyebilecekleri bir lezzet oluyor.

tarhana-corbasi

Şifa kaynağı; tarhana çorbası

4. Ispanak Graten

Ispanak sevmeyenlerin bile ıspanağa karşı platonik bir aşk beslemesine neden olacak, Temel Reis’in ezeli rakibi Kaba Sakal’a korkular salacak şahane bir tarif var sırada!

Platonik aşk dediysek aslında tam olarak öyle değil; çünkü ıspanak graten, sevenlerine sunduğu zengin vitaminler ile hiç de bir aşkı karşılıksız bırakmış sayılmıyor.

firinda-ispanak

Lezzet ve sağlık iksiri; Ispanak graten

5. Bulgur Pilavı

Mis gibi Anadolu kokar bulgur pilavı; öyle ki kaşıklarken adeta anne sıcaklığını, baba güvenini hissedersiniz. Fakir zamanların tenceresini kaynatan acil durum yemeği olmuştur. Düşüncelidir, halden anlar; şefkatlidir, doyurmayı amaç edinir.

bulgur-pilavi

Her yemeğe yandaş; bulgur pilavı

6. Fırında Yumurtalı Ekmek

Birçoğumuz uzun süren, zengin kahvaltı sofralarına bayılıyoruz; ama hafta içinin yoğun temposu yüzünden keyifli kahvaltı sofraları için zaman bulamıyoruz. E haliyle hafta sonu geldiğinde serpme kahvaltılar yapmaya gidelim, olmadı evdeki kahvaltı sofralarımız çok özenle hazırlansın, özel lezzetler tadalım istiyoruz.

firinda-ekmek

Öğün olur: Fırında yumurtalı ekmek

7. Çikolatalı Nar Şuruplu Türk Kahvesi

Şimdi koltuğunuza yaslanın ve size keyif veren üçlemeleri düşünün. Battaniye-film-mısır olabilir deniz-güneş-kum olabilir ya da yağmur-müzik-kitap? Bunlardan en çok hangisi size uyar bilemeyiz; ancak bunların her birinin yanına bir kahve, yerini hiç yadırgamadan son derece iyi yakışabilir öyle değil mi? “Evet ama; kahve daha kendine özel, farklı ve aşırı lezzetli yepyeni üçlemeleri hak ediyor.” diyenleri de duyar gibiyiz, sizi şöyle alalım!

shutterstock_637832725

Keyif dolu; Türk kahvesi