“Aman Hep Aynı Tarifler…” Diyenlere Özel 7 Sıra Dışı Tarif

Uzun bir süredir değişen tek şey örtü ve tabak renginiz ise, aynı kapıya çıkan tarifleri tuzlayıp baharatlayıp sofraya getiriyorsanız, içinizdeki “mutfak heyecanı” kaçmış ve yerini sıradan lezzetlere bırakmışsa hiç üzülmeyin; MigrosTV mutfağı size geliyor! Duyduk ki aynı tarifleri yapmaktan sıkılmış ve yeni lezzetlere yelken açmak üzereymişsiniz. Lezzet yolculuğunuzda bizim de tuzumuz olsun istedik ve sizin için sıra dışı tariflerden derlediğimiz bir yazı hazırladık. Daha önce pek rastlamadığımız tariflerin bir de pratik olduğunu bilmek işimizi daha da keyifli hale getirdi doğrusu. İsterseniz klavyemizi fazla uzatmadan direkt mutfağa girelim. Başlıyoruz!

1- Mantarlı Sufle Tarifi

Hazır sonbaharken ve hazır mantar en taze halindeyken şöyle güzel bir mantarlı tarif hazırlayalım. Mantar ile sufle yapmayı denemiş miydiniz? Biz denedik, çok da güzel oldu…

mantarli

2- Çiftlik Usulü Omlet Tarifi

Geleneksel Pazar kahvaltılarınıza sıra dışı bir omlet deneyimi; çiftlik usulü omlet. Peki, çiftlik usulü omlet nedir, nasıl yapılır? Tüm soruların en lezzetli cevabı sizi burada bekliyor.

omlet

3- Fener Balıklı Portekiz Pilavı Tarifi

Ülke sınırlarını aştık, Portekiz’e gittik. Fener balığı bulamazsanız mevsim balıklarından biri ile de yapabileceğiniz farklı bir pilav tarifi. Hem pratik, hem lezzetli. Bir deneyin deriz!

pilav

4- Domates Soslu Makarna Keki Tarifi

Makarnadan kek yapmaya ne dersiniz? Domates sosu ile lezzetlenen, farklı makarna tarifi MigrosTV’de yayında. İzlemek için fotoğrafın üzerine tıklamanız yeterli.

makarna

 

5- İsveç Köftesi Tarifi

Geleneksel anne köftesinin tadı bir başka olur tabi… Hazır Portekiz’e gitmişken dönüşte İsveç’e de uğramadan etmeyelim dedik ve şahane bir İsveç köftesi kızarttık. Sofranız size teşekkür edecek!

isveç köftesi
6- Manisa Bohça Kebabı Tarifi

Bu kadar ülke dolaştığımız yeter; güzel memleketimizin eşsiz Anadolu Lezzetleri’nden yapmadan olmaz. Onlardan biri Manisa’nın meşhur bohça kebabı. Tarifi için tıklayın.

manisa
7- Bardakta Marshmallow Tarifi

Finali leziz bir tatlı ile yapalım mı? Marshmallow tutkunlarına özel şahane bir tarif hazırladık. Lezzetli marshmallow’ları bardağa sığdırdık, attık fırına! Sonra ne mi oldu? Anlatalım…

bardakta-marshmallow

Sıra dışı tarifler ile alışılagelmiş sofralara farklı bir lezzet katmak istedik. Çok daha fazla tarif ve pratik bilgi için bizi takip etmeye devam edin!