Anne Eli Değmiş 7 Lezzeti Kaçırmayın!

Yaş sınırı olmayan, her mevsim ve durumda ‘can çeken’, özlem ve nostalji kokulu, şahsına münhasır bir yemek; anne yemeği. Baharatları, tarzı ve şekli anne usulü olup, başka hiçbir şeye benzemeyen geleneksel anne yemeklerini sizin için seçtik. İşte değdiği malzemeyi görsel şölene çeviren, anne eli değmiş 7 lezzet

ev yemekleri

1- “Haydi uyan annem kahvaltı hazır!”

Hafta içinin tostu, hafta sonunda gör sen dostu! Hızlı edilen kahvaltıların rövanşının alındığı hafta sonu sabahlarının olmazsa olmazı yumurtalı ekmek. Pratik tarifin adresi MigrosTV.

2- “Oğlumm krepin hazır!”

Ne de güzel tınıdır! Anne krepinin tadı bir başka olur. Öyle bilinen erimiş çikolata konmaz; halis muhlis anne reçeli ile tatlanır. Kahvenin yerini ise sıcacık demiyle nefis çay alır. MigrosTV’de vişneli krep tarifi var anne elini aratır mı bilinmez ama lezzeti sizi alır götürür işte o bilinir!

3- “Altın günüm var, mutfağa elleme!”

Merakla beklenen günlerden biri de altın günüdür. O güne özel komşu kıskandıran tarifler yapılırken, akşama artması muhtemel yiyecekler de çoktan gündüz rüyasına girmiştir bile! Onlardan biri; kısır! Haydi, hazırlanın; ekşili kısır tarifi ile altın gününe gidiyoruz!

4- “Sarma da yaptım, sen seversin!”

Sen hiç 1 kilo sevgi ile sarılmış zeytinyağlı sarmanın verdiği mutluluğun resmini çizebilir misin Abidin? Biz çizeriz! Anne eli ile sarılmış zeytinyağlı dolmanın, gurbet hasretine birebir geldiği de söylentiler arasında. Şu tarife bir bakar mısınız?

5- “En sevdiğin tatlıdan yaptım annem!”

Bir paket bisküviden şaheserler yaratabilen annelerin favori tatlısı; mozaik pasta. Katıyla, tadıyla, sunumuyla unutulmaz anne tatlılarından biri olan mozaik pastayı sizin için yaptık.

anne yemekleri

6- “Gelirken bi’küçük yoğurt al, akşama mantı var!”

Evin en küçüğü olup, “bakkala gitme” savaşının mağduru olanlar için verilen en lezzetli siparişlerden biridir herhalde yoğurt. Çünkü mantıya giden her yol çiçekli değil midir! Gelin şu nostaljik anne mantısının tadına bir bakalım.

7- “Akşama erken gel, sürpriz var!”

Ve assolisti sona sakladık… Tadıyla, harcıyla, eşsizliğiyle, benzersizliği ile karşınızda anne köftesiPratik anne köftesi tarifini sizin için hazırladık MigrosTV’de! Nasıl ama? 🙂

Kalbimizden geçip klavye ile buluşan anne eli tadındaki tariflerimizi sizlerle paylaşmak istedik. Yerini tutar mı bilmiyoruz ancak bildiğimiz şu var ki anne eli değmiş lezzetler paha biçilemez!

Güzel annelerimizin, pamuk ellerine sağlıklar!