Antibiyotik Niyetine 6 Kış Çorbası

Hazır kış, kapıyı çalmışken…

Sizce de sıcacık kış çorbalarının tam zamanı değil mi? Gribe yakalanmaya meyilli havalar tüm bedenimizi virüs virüs sarmadan, sıcacık bir önlem alalım dedik. İşte antibiyotik yerinde 9 kış çorbası tarifi

1- Ferin Batman ile Yulaflı Sebze Çorbası Tarifi

Beslenme ve Diyet Uzmanı Ferin Batman sizin için nefis bir yulaflı sebze çorbası tarifi veriyor. Üstelik sadece 75 kalori. Zengin içeriği ile tam bir vitamin kaynağı!

sebze_çorbası

2- Yoğurtlu Kabak Çorbası

Yoğurdun stres azaltıcı etkisiyle kabağın kalorisiz şifası bir araya geliyor ve ortaya nefis bir tarif çıkıyor. Yapımı kolay çorba tarifi MigrosTV’de!

yoğurtlu_kabak

3- Kremalı Kereviz Çorbası

Kerevizden bahsedelim biraz. Kereviz böbrek ve kalp kasını güçlendirmeye yardımcı oluyor. Eğer sap kısımlarını kaynatıp içerseniz vücudunuzdaki tüm toksinlerden arınabilirsiniz. Grip savaşçısı çorba tarifimizi mutlaka deneyin!

kremalı_kereviz

4- Havuçlu Portakallı Çorba

Biraz da ağzımız tatlansın; havuç ve portakalın buluştuğu sıra dışı çorba tarifi ile gribe dur demenin tam vakti! Pratik çorba tarifimizi antibiyotik niyetine için!

havuçlu_portakallı_çorba

5- Brokoli Çorbası

Brokoli çorbası tarifi size sağlık dolu, sıcacık bir çorba keyfi yaşatacak. Brokolinin rengini alarak hem büyükler hem de küçükler için çok çekici bir halde sunulan bu çorbanın lezzetine doyamayacaksınız. Brokoli çorbası ile kış sıcak; sağlığınız berrak!

brokoli_çorbası

6- Kişnişli Yeşil Mercimek Çorbası

Gurme Yemek Yazarı Ebru Omurcalı, sizin için pratik bir çorba hazırladı. Mercimeğin tok tutan özelliği ile kişnişin sıra dışı lezzeti bir araya geliyor ve ortaya yaz kış içilebilecek enfes bir çorba tarifi çıkıyor. Tarifi bu linktıklayarak izleyebilirsiniz.

yeşil_mercimek_çorbası