Balığın Yanına Yakışan 6 Meze Tarifi

Balık sezonunun açılmasıyla, sofralar lezzetten dile geldi. Bu sefer balığın yanına iyi giden mezeleri sizin için derledik. Bu mezeler için öyle özel alışverişler falan da yapmadık, mutfaktaki malzemelerle sofralara renk kattık.

1- Zeytinyağlı Enginar Tarifi

Zeytinyağlı ile başlayalım. Sofranın başköşesinde göz alıcı turuncu havuçları ve enfes yeşil bezelyeleri ile enginar yer alıyor. Ama bir farkla, o da videomuzda!

enginar

2- Humus Tarifi

Geleneksel tariflerimizden humus ile devam edelim. Yapımı çok pratik bir humus tarifi ile karşı karşıyayız. Detaylar için görselin üzerine tıklayın!

humus

3- Dereotlu Fava Tarifi

Baklanın en güzel hallerinden biri, dereotu ile şenlenen nefis fava tarifi. Meşakkatli yiyecekler listesinde yer almayan, pratikliği ile önce gözleri sonra mideleri doyuran nefis tarifimiz için tıklayın!

fava

4- Şişte Patlıcan ve Mantar Tarifi

Hani bazı lezzetler vardır, genelde hep ayrı ayrı tüketilir. O lezzetleri birleştirdik ve şahane bir karışım yaptık. Doğrusu patlıcan ve mantarın birbirine bu kadar yakışabileceğini biz de düşünmemiştik!

patlican

5- Fasulye Pilaki Tarifi

Türk mutfağının geleneksel lezzeti, sofraların başmisafirini de unutmadık. Nefis tadıyla fasulye pilaki de sofrada yerini almalıydı, aldı!

pilaki

6- Rokalı Sos Tarifi

Balık denince ilk akla gelen lezzetlerden biri roka. Eğer rokayı salata dışında yemek istiyorsanız size şahane bir sos önerimiz var. Rokalı sos tarifi için hemen tıklayın!

rokali-sos

Bu arada rokadan bahsetmişken, eğer menünüzde palamut varsa, şu şekilde de değerlendirebilirsiniz; ikisi birbirine pek yakıştı!

Bizden mezeler, sizden ona eşlik edecek keyifli sohbetler. Yedikçe bizi hatırlayın, kılçıklara aman dikkat! 🙂