Balta Gücünde Bir Erik; Selam Canıms Malta Ben!

Herkese merhaba,Öncelikle bana sepetinizde kalbiniz kadar temiz bir yer ayırdığınız için teşekkür ederim. Ay bu da anı defteri doldurur gibi oldu, neyse. Efendim malumunuz ben yaz geldi, ben geldim; ben gittim, yaz gitti. Bu yaz mevsimi bensiz yapamaz zaten. Bugün benimle yapılan  tatlıları vs. anlatmayacağım. Onları ilerleyen günlerde MigrosTV‘nin efsane şefi yapacak zaten; biz gençler aramızda anlaştık kendisiyle, o iş bizde!

Ben bugün size ne anlatacağım biliyor musunuz? Faydalarımı! Çok pardon da bir tutturmuşsunuz popüler meyveleri; portakaldı, mandalinaydı, C vitaminiydi, aman çok mühimdi vs! Yahu sizin benden haberini yok! Olanları tenzih ederim tabi de olmayanlara da bir bozuğum yani. Neyse, yükseldim birden pardon; bu havalar tansiyon yapıyor bende 🙂 Çok uzattım, kabuğum açıldı mı hiç susmam zaten.

malta

1- Mideniz bulanırsa ben buradayım!

İnanmazsınız ama mide bulantısına birebirimdir. Bir küçük benden yiyin, biraz bekleyin bakın nasıl geçiyor.

2- Acıkan kaleye mum diksin!

Açlık savaşlarının gladyatörleri! Sizi de unutmadım. Ben müthiş tok tutarım dostlar. Sindirim sisteminizi de düzenlerim, aşk hariç her şeye çarem var çok şükür.

3- Bi’şey diyecektim, unuttum!

Böyle cümleleri bir daha duymayayım. Alzheimer’a çare olacak kadar iddialı olmasam da hafızanızı güçlendirmeye destek sağlayacak kadar iyiyim.

malta_eriği

4- Dişlerinizi korurum!

Sanırsınız diş tabibi! Dişlerinizi korurum, kemiklerinizi güçlendiririm. Ay resmen turbo tadında bir meyveyim, ben olsam beni hep yerim!

5- Susadım çeşmeye, inmez olaydım!

Yok, yok merak etmeyin, konuyu türkülerimize kadar uzandırmayacağım. Bunu yazmamın sebebi, vücudunuzdaki su eksikliğine derman olmam. Susuzluğunuzu gideririm, vücudunuzun su ihtiyacını karşılarım.

Malta

6- A vitamini mi?

Yaa, böyle şaşırtırım işte. Ayol bendeki A vitamini kimde var! Cildinizi nemlendiririm, korurum kollarım. Malta deyip geçmeyin; balta gücündeyim balta!

Övünmeyi sevmem ama bazı şeyleri de açıklamam gerekirdi, açıkladım rahatladım.

Malta Eriği Faydaları

Bizi takip etmeye devam edin, bu arada şefimize de buradan selamlar; yakında görüşeceğiz! 😉