Bana Ceviz Derler Ama Akıl Küpü Olduğum Doğrudur!

Evet, adım ceviz ama şeklimden de anlaşılacağı üzere beyine benzerim. Beyin demek de zaten vücudun her şeyi. Ben de kuru yemişler içinde zekamla ön plana çıktım. Yağımdan tutun da tazeme kadar her şeyimle faydalıyım. Bugün sizin için şahane tariflere konuk oldum. Şefimiz de zaten bana meyillidir. Hızlıca neler yaptık inanamazsınız.

1- Kısır!

Nar ile bir araya geldim ve geleneksel altın günü tarifi kısıra konuk oldum. Şahane bir lezzet kattığımı, beni yiyenlerin yüz şekillerinden de anlayabildim. 🙂

kisir-tarifi

2- Çiçek Poğaça!

Ispanak geldi yanıma geçenlerde. Rica etti güzel bir akşamüstü poğaçası yapayım diye ben de kıramadım. İyi ki de kırmamışım onu, birlikte nefis olduk.

Çiçek Poğaça Tarifi

3- Kurabiye!

Tuzlu oldu tatlı da olsun dedim. Hangi kurabiye görülmüş ki ben içine girince lezzetli olmasın 🙂 Övünmek gibi olsun icap ederse, bir ceviz kolay yetişmiyor.

Cevizli Kurabiye Tarifi

4- Börek!

Çok gizemli işler peşindeyim bugün. Havuçla bir oldum, muska böreği yaptım. Şefe rica ettiğimiz de iyi oldu hani 🙂

Cevizli Börek Tarifi

5- Kereviz Salatası!

Kereviz salatası sevmeyenleri iki defa düşünmeye davet ediyorum. Mandalina ve cevizle öyle bir işe kalkıştık ki akıl fikir oynatır.

kereviz5

6- Muammara!

Finali de efsane bir Anadolu lezzeti ile yapalım; muammara. Benimle bir araya gelen enfes bir lezzet. İzlemek için tıklayın.

Acuka Tarifi

En taze halimle ister kabuklu ister kabuksuz sizi Migros‘ta bekliyorum. Sepetinize girmek için de sabırsızlanıyorum.

En kısa zamanda görüşmek üzere! 😉