Bayramlara Layık 3 Çıtır Börek Tarifi

Sevdiklerinizle dolu özel bayram kahvaltılarına çok yakışacak, bayram ziyaretlerinin en çok dikkat çekeni olacak nefis böreklere kimsenin kolay kolay hayır diyemeyeceğini biliyoruz. Bayram tadında, birbirinden nefis, birbirinden çıtır börek tarifleri sayesinde hem kendiniz mutlu olun hem de konukları kendinize hayran bırakın. Nefis tarifler için de satırlarımızın devamına gelin.

1. Su Böreği Tarifi:

Bayram dediğin onsuz olmaz! Adeta milli lezzetlerimizden biri olan su böreğinin yanına güzel demlenmiş bir çay da çok yakışır, buz gibi bir ayran da lezzeti ikiye katlar. İçecek seçimi sonra, tarifi vermesi hemen şimdi!

su-boregi

2. Güllaç Yufkasından Börek Tarifi:

Tam da Ramazan sonrası kafaları güzelce karıştırıp, damakları mest etmeye var mısınız? Baklava yufkasından olur da güllaç yufkasından neden olmasın değil mi? İşte güllaç sevenleri şaşırtacak, güllaç sevmeyenleri bile hayran bırakacak nefis tarif ile hemen tanışın:

Baklavalık Yufkadan Börek Tarifi

3. Sodalı Muska Börek Tarifi:

Nefis peynir ile dolu içi, sodanın hafifliği ile çıtırlaşmış dışı, gözlere hitap eden şekli ile gönülleri çalacak bir börek ile tanışmaya hazırsanız şöyle buyurun:

cevizli_muska_böreği