Beni Oku! Şeklim Sivri, Söyleyeceklerim Yumuşak…

Duygularım çok karışık sevgili okur! Yıllarca yendim, yendikçe acı verdim; gün geldi son dokunuş oldum, gün geldi ‘aman sakın olmasın’… Yani anlayacağınız sevildim mi nefret mi edildim anlamadım. Oysa benim derdim çok başkaydı, solunum sıkıntısını rahatlatırdım mesela ya da ne bileyim toksinleri falan atardım… Madem konu benden açıldı, söyleyeceklerim var çok doluyum!

fb-biber

1- İştah Açarım!

En bilinen özelliğimdir ama korkmayın mide dostuyumdur, sindirim sıkıntısı çekmezsiniz.

2- Kış Yaklaşıyor Bak Uyarmadı Deme!

Kış kapıdayken benim acilen mutfakta olmam lazım. Seni soğuk algınlığına karşı çok korurum. Vücut direncini arttırır, mikropları savarım!

biber

3- Pek Yeri Değil Ama…

E canım insanlık hali, bazen sindirim sorunları çekebiliriz. Böyle durumlarda meydana gelen kabızlığa çok iyi gelirim.

4- Nefes mi? Ben Hallederim!

Çok güzel nefes açarım, kronik bronşite iyi geldiğimden hemencecik rahatlatıveririm. Acıklı türküler birden dökülüverirse dilinizden şaşırmayın; bendendir o 🙂

sivri-biber

5- Bunu Biliyor muydunuz?

Portakal ve mandalinadan daha yüksek C vitaminim var desem? Doğru gerçekten. Yeşil biber denince hiç aklınıza gelmezdi belki ama duyduğunuza inanın!

6- Yıllara Meydan Okurum!

Çünkü yaşlanmayı geciktiren mucize içerik ben de! Boyumun kısalığına bakmayın; bu yaş alma konusunda iddialıyım!

biber-tursu

Saymakla biter mi? Elbette bitmez. Sözlerimi güzel bir tarif ile bağlayayım. Geçen gün mutfakta takılırken pek canım çekti atlayıverdim kavanoza. Sonra ne mi oldu? Buradan izleyebilirsiniz!