Bir Araya Gelince ‘Lezzet Şoku’ Yaratan 7 Yumurtalı Tarif!

Tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan çıkar?” ikileminin ev sahibi, hafta sonu kahvaltılarının ‘kafa tokuşturulan’ lezzeti, saç bakımının gizli kahramanı, geleneksel börek tariflerinin kızarma sırrı…

Ufacık tefecik içi dolu yumurtacık!

Bugün sizler için mutfağımızın gediklisi yumurta ile yapılan farklı yemek tariflerini yazacağız, hatta izleyeceğiz. Tarifin ‘fark’ kısmı, içine eklenen malzemenin sıra dışılığında gizli. İkisini yan yana düşününce pek ihtimal veremediğiniz ancak bir araya getirip tarife son dokunuşu yaptığınızda hayran kalacağınız nefis yumurtalı tarifler hazırladık sizin için. Siz koltuğunuza yerleşin, biz çırpıcıyı alıp geliyoruz.

1- Kuşkonmazlı Omlet Tarifi

Sabah kahvaltılarının omletini bir de kuş konmaz ile deneyin. Adının konmaz olduğuna bakmayın; omlete bir konsun da hayran kalın!

kuşkonmazlı_omlet_tarifi

2- Patatesli Yumurta Tarifi

İki tok tutan lezzet bir arada; yumurta ve patates. Eğer açlığınızı uzun süre unutmak ve gün boyu tok kalmak istiyorsanız bu tarifimiz tam size göre. Tarifi görüntülü olarak izlemek için tıklamanız yeterli.

patatesli_yumurta

3- Yumurtalı Marul Sarma Tarifi

Farklı sunumlarla misafirlerinizi büyülemek için çok fazla şeye ihtiyacınız yok çünkü ‘çok fazla şey’ ekranınıza geldi; yumurtalı marul sarma. Farklı yumurtalı tarifimizi bir deneyin olur mu?

yumurtalı_marul_sarma


4- Hamsili Otlu Omlet Tarifi

Hamsili omleti daha önce denediniz mi? Hamsi ile yapılmış farklı bir lezzet denemek isteyenler için hamsili otlu omlet tarifi şimdi MigrosTV’de! Maydanoz, dereotu ve tereyağı ile lezzetine lezzet katılan tarif için buraya buyurun.

hamsili_otlu_omlet

5- Yumurtalı Rezene Tarifi

Yumurtalı Rezene Tarifi
 sofralarınızda fark yaratacak bir lezzet. Mideyi rahatlatıcı özelliği ile bilinen ve özellikle farklı çay tariflerinin sevilen lezzetlerinden rezeneyi bir de böyle deneyin! Mideniz size minnettar olacaktır!

yumurtalı_rezene_tarifi

6- Ispanaklı Yumurta Tarifi

Temel Reis‘in bize yıllarca aşıladığı ıspanak ile yapılan farklı tariflerden birinde sıra; ıspanaklı yumurta. Yapımı kolay tarifimiz ile gücünüze güç katmaya ne dersiniz?

 

7- Füme Somonlu Poşe Yumurta Tarifi

İşe biraz da deniz havası katalım mı? Füme somonlu poşe yumurta ile önce gözlere sonra damaklara hitap ediyor ve pratik kahvaltılık tarifimizi paylaşıyoruz sizinle… Denizden poşe yumurta çıksa yerim diyen?

somonlu_poşe_yumurta

Mükellef sofraların mimarı olarak yıldız gibi parlayacağınız bir hafta sonu sizi beklesin ki bu tarifler ve sizdeki sonsuz marifet oldukça bekler de zaten!