Bir Kereviz Hikâyesi; “Temiz ve Semiz!”

Sizi sizden çok düşünen, yıllarca görünümü ve tadı ile horlansa da enerjisini hiç düşürmeyen, ‘sık yenenler’ listesinin son sıralarında olmasına rağmen hiç demoralize olmayan, her şeye rağmen sapının son raddesine kadar size destek olan yegâne dostunuzdan size kocamaaan bir merhaba… Tanışalım; kereviz ben!

Sizi tanıdım! Daha önce Migros poşetinde karşılaştığımızı hatırlıyorum. O gün çok griptiniz de güzel bir sebze çorbası yapacaktınız hatta… Peki ya siz? Sizi de tanıdım. Sizin de bir davetiniz vardı; mandalina ve cevizle beni karıştıracak ve enfes bir salata yapacaktınız. Umarım güzel geçmiştir davetiniz. Şimdi yine ve yeniden bir aradayız. Bu sefer sofralarınıza farklı dokunuşlar yapmak için değil, hayatınıza güzellikler katmak için geliverdim ekranınıza… Bugün biraz sohbet etmek ve kendimi daha yakından tanıtmak istedim size… Benim hakkımda bunları biliyor muydunuz?

1- Tartılarla Konuşanlar!

Her halinizle çok güzelsiniz bir kere o konuda anlaşalım. Bence güzellik bedende değil güler yüzdedir, gülümsemededir. Neyse, bu benim konum değil, dağıtmayayım. Eğer bu ara rakamsal sorunlarla mücadele ediyorsanız ve beni öğünlerinize mutlaka koyun. Benim bir sapım sadece ve sadece 10 kalori! Gerisini siz düşünün!

kereviz4

2- Akne ile Başı Dertte Olanlar!

Yani konuya böyle girmek istemezdim ama bu faydam pek bilinmez o yüzden hemen söylemek istedim. Eğer sivilce probleminiz varsa beni bol bol tüketin, bakın görün o akneler ne hale geliyor! Denemesi bedava!

kereviz5

3- Dünya Derdi Dünyada Kalır!

Evet, stres dünyasında oradan oraya savrulurken bunu demek istemem ama bazı gerçekler de yok değil. Bir magnezyum var benden içeri, sormayın gitsin! Bu bendeki magnezyum direkt sinir sisteminize işliyor ve anlık gerginliğinizi yatıştırıveriyor. Strese doğal çözümler arayanlardansanız bu dediğime kulak verin.

kereviz3

4- Gözler Gün Gelir Beni Özler!

Şöyle ki… Şimdi bu bendeki A vitamini var ya, sizin günlük ihtiyacınızı fazla fazla karşılar. A vitamini bakımından zengin olmam da gözünüzün önünden beni ayırmamanız anlamına geliyor bilmem anlatabildim mi? 🙂

kereviz2

5- Şimdi Mevsimi Değil Ama Yaz İçin Bi’şey Söylemem Lazım!

Hani yazın o çok kurak, kavurucu sıcakları var ya. İşte öyle günlerde yemek aralarında 2 ya da 3 kez suyumu sıkın ve için. Vücut ısınızı anında normale çevirir, tüm hararetinizi alırım.

kereviz1

Aslında daha anlatacağım çok şey var ama ilk aklıma gelenler bunlar oldu, biraz daha heyecanlandım galiba :S Beni illa yemek veya salata olarak tüketmeniz de şart değil bu arada… Mesela benimle kızarmış köfte ya da kremalı çorba da yapabilirsiniz. Tarifimi izlemek için tıklayın!

Bir gün yeniden Migros poşetinde buluşmak dileğiyle…

Şimdilik hoşçakalın! 🙂