Faydalarım Şok Eder; Merhaba Elma Ben!

Merhaba,

Elma ben… Aslında yıllardır çok iyi tanışıyoruz sizinle. Geçen gün sağlıklı yaşam listenizde karşılaşmıştık hatta en son… Nasıl gidiyor görüşmeyeli? Beni sorarsanız gayet iyiyim, hepinize fayda sağlamaya devam ediyorum. Benim hakkımda pek çok şey duymuşsunuzdur bu zamana kadar. Söylemesi ayıp ama meyvelerin içinde de çok popülerimdir hani. Portakal benden biraz rol çalıyor arada ama bunca yılın hatırına katlanıyorum işte. Neyse, ben esas konuya gireyim. Bugün sizinle çok özel şeyler paylaşacağım özel hayatıma dair 🙂 Daha önce pek bir yerde açıklamadığım 7 özelliğimi paylaşacağım sizinle. Kendimim diye demiyorum ama çok tatlıyım doğrusu! Haydi, gelin daha yakından tanışalım…

1- Beni Sabah Yerseniz N’olur Biliyor musunuz?

Bir kere baştan söyleyeyim ben hiç sevmem vücutta toksin birikmesini. Bir tane yakalamayayım, hemen tutar toksininden fırlatıveririm dışarı! Siz aç karna beni yemeğe bakın ki ben de kanınızı temizleyip atayım şu toksinleri dışarı…

elma2

2- Uykusu Gelmeyenin Dostu Benim!

Gece hayatına düşkün bir uykunuz mu var? Ben hallederim! Gece yatmadan önce benden bir iki ısırık alın… Sizi uyku ile barıştırır ve dahası tüm bedeninizi rahatlatabilirim.

elma6

3- Mideniz mi Bulanıyor?

Sebebini bilemiyorum, bir doktora danışmanızda fayda var. Ancak derseniz ki “Bana geçici çözüm bul!” o zaman bulayım; beni yiyin! Özellikle rengim yeşil ve ekşiysem, mide bulantınızı durdurabilirim. Geçici süre ama siz doktora gidin yine de…

elma1

4- Ben Boşuna Demiyorum Beni Isırın Diye!

Bir bildiğim var elbet. Beni ısırarak yerseniz, dişlerinizi pırıl pırıl yapar bir de üstüne diş etlerinizi kuvvetlendiririm. Evet, evet tam bir diş dostuyum!

elma5

5- Bugün Pazartesi’ydi değil mi?

Biraz sendrom mu var sanki? Eğer var gibiyse o işi bana bırakın. Beni yerseniz size enerji veririm, sendromunuzu hafifletirim, mutlu ederim. Ben her derde devayım, daha ne diyeyim!

elma3

6- Biri Gençlik İksiri mi Dedi?

İşte o benim! Her yaşın ayrı bir güzelliği var ama bu aralar “gençleşme ihtiyacı” duyuyorsanız, ben size yardımcı olabilirim. Benimle şahane maskeler hazırlayabilirsiniz. Genelde böyle durumlarda yanıma kaymağı da alıyorum. Biz iyi bir ikiliyiz. Önce beni rendeleyin, korkmayın canım yanmaz. Sonra kaymağı 1 tatlı kaşığı kadar suda kaynatın. Isıya alışıktır o. Sonra bizi birbirimize karıştırın ve yüzünüzde yarım saat bekletin. Sonra mı? Elveda kırışıklıklar.

Not: Her halinizle çok güzelsiniz!

elma4
7- Sonbahar Öksürüğü 🙁

Bilirim çok kötüdür. Ama ben size yardımcı olurum. Doktorunuzun önerdiği reçetenin yanı sıra, günde 1 tane de benden yer misiniz? Beni yemek, öksürüğünüzü hafifletecektir. Kendimim diye demiyorum ama bir deneyin bence!

7 maddede açtım size özelimi… Ancak siz sanmayın ki marifetlerim bu kadar. Övünmeyi sevmem ama konu sağlıksa, vazgeçilmeziniz olmaya adayım; ah tabi portakalla olan tatlı rekabetimiz de sürmeye devam edecek…

Sevgili Okur!

Kâh akşam sofralarında, kâh sonbahar öğlenlerinde; iyi günde, kötü günde ben hep yanınızda olacağım! Migros’un taptaze raflarında, dalından sofraya sizlerleyim!

Siz gelene kadar ben de üzerime birkaç dal alayım; hazır olunca kasada buluşalım mı?

İmza: Bi’dost 🙂