Bu Akşam Müsaitseniz Turunçgiller Size Gelmek İstiyor!

Telaffuzu çizgi kahraman, şifası grip kovan, lezzeti olay yaratan ‘giller’; turunçgiller! Gün geçmiyor ki turunçgillerin yeni faydasını öğrenmeyelim, hayatımıza kattıkları turuncuya teşekkür etmeyelim. Bu yazımızda faydalara değil, sofralara değinmek istedik ve turunçgil meyveleri ile yapılabilecek şahane lezzetleri toparladık. Süper 7’li ile tanışmaya hazır mısınız? 😉

1- Biberiyeli Portakallı Kokteyl Tarifi

Turuncu denince ilk akla gelen yuvarlaklardan biri; portakal. Sadece meyve salatalarına ya da akşamüstü televizyon keyfine eşlik etmekle yetinmeyen portakal, kariyerine nefis kokteylleri ile ivme kazandırıyor. Onlardan biri biberiyeli portakallı kokteyl. Tarifi görüntülü izlemek için tıklayın!

kokteyl

2- Palmiye Süslü Meyve Tabağı

Çocuklara meyveyi sevdiren tatlar MigrosTV’de. Çocuğunuz mandalina yemeği sevmiyorsa, farklı meyve tabakları ile onun ilgisini çekebilir ve ‘çaktırmadan’ meyveyi sevdirebilirsiniz. En lezzetli sunumlardan biri palmiye süslü meyve tabağı

meyve tabağı

3- Greyfurtlu Kış Limonatası Tarifi

Arama motorunun ‘Yağ yakan meyve‘ denince karşımıza ilk çıkardığı lezzetlerden biri greyfurt. Siz bakmayın acılığına, kilo verme üzerinde etkisi göz dolduruyor! Greyfurtu yemenin farklı yollarını arayanlardansanız doğru adrestesiniz. Öyle bir limonata yaptık ki, ne siz sorun ne biz söyleyelim; iyisi mi bir güzel içelim. Greyfurtlu kış limonatamızdan bir yudum da siz almaz mısınız?

limonata

4- Limonlu Tavuk Çorbası Tarifi

Pratik organik çorba tarifleri MigrosTV’de! Turunçgil meyvelerinden biri olan limon ile sizin için enfes bir organik tarif hazırladık. Şimdi sofranızda bu enfes çorbaya yer açın; limonlu tavuk çorbası tarifi MigrosTV’de! Hazır söz organikten açılmışken. Migros Mağazaları’nda sizi bekleyen pek çok organik lezzet var. Üstelik Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda!

pilav

5- Portakal ve Yoğurtlu Tart Tarifi

Pratik tart tarifleri MigrosTV’de! Bugün mutfağımızda sevilen turunçgillerden biri olan portakal ile süslediğimiz enfes bir tart var. Yapımı kolay tart tarifleri bizden, lezzet katması sizden!

tart tarifi

6- Greyfurtlu Salata Tarifi

Formuna özen gösterenlere iyi gelecek nefis tarifler MigrosTV’de! Bugün günlerden turunçgil! Greyfurt ile yapabileceğiniz bir başka tarif de bu enfes salata. Pratik salata tarifleri MigrosTV’de!

salata tarifi

7- Yaban Mersinli Limonlu Kek Tarifi

Geleneksel kek tariflerinin, turunçgil meyvesi ile imtihanı MigrosTV’de! Sizin için şahane bir tarif hazırladık. Yaban mersininden güç aldık, limonlu kek yaptık. Bu tarifimizi kaçırmayın deriz!

kek tarifi

Hayatımıza kattıkları turuncunun sempatisinden midir, eşsiz lezzetlerinden midir, C vitamini deposu olmalarından mıdır bilinmez, biz turunçgilleri pek severiz! Eğer siz de bizdenseniz buyurun MigrosTV mutfağına, boyayalım soframızı turuncuya! 😉