Bu Çaylar Varken Kim Korkar Hain Gripten!

Balkanlar’dan gelenler geldi gelecek! Elimizi çabuk tutalım da kendimizi koruyalım dedik. Sizler için birbirinden lezzetli bitki çayları hazırladık.

bitki-cayi

1- Sarımsak Çayı Tarifi

Hiç öyle bakmayın, artık kokusunu falan es geçip şifasına odaklanacağız ne yapalım! Sarımsak, zencefil, bal ve limonun bir araya gelmesinden oluşan nefis bir çay tarifi sizi burada bekler.

2- Grip Kovan Çayı Tarifi!

E bir kış geleneğini de yerine getirelim; bin bir şifası ile grip kovan çayı. Bu çayı düzenli kullanırsanız, gripten önemli ölçüde nasiplenmezsiniz; tabi karın ortasına kendinizi atıp, donmaya 5 dakika kalmadığınız sürece!

3- Elmalı Kış Çayı Tarifi

Canımız tatlı çeker imdadımıza yetişir, içimiz kıyılır yine bize koşar; gün gelir kurabiyeye gün gelir sıra dışı lezzetlere ev sahipliği yapar. İyi ki varsın elma! Hapşırık mevsimi gelince, mutfaktan bir yerden gözümüze bu kış
çayı tarifi ilişiverdi, yapalım dedik.

4- Naneli Ballı Ekinezya Çayı Tarifi

Nane ve bal, ekinezya ile birleşiyor ortaya çıkan tarif, kışa meydan okuyor.

5- Havlıcanlı Karışık Çay Tarifi

Asya’nın tropik bölgelerinde yetişen havlıcan pek çok hastalığa iyi geliyor. Özellikle romatizma ağrılarınız varsa, havlıcanlı çay size #iyigelecek. Tarifini MigrosTV’den izleyebilirsiniz.

6- Zerdeçallı Kış Çayı Tarifi!

Zerdeçala bu aralar pek merak saldık. Hatırlarsanız şu yazımızda hemen zerdeçal yemeğe başlamanız için nedenleri sıralamıştık. Şimdi de gelin güzel bir çay ile taçlandıralım şu zerdeçal ziyafetimizi.

Doğanın bize sunduklarını kaynattık diyebiliriz özetle. Zaten işin sırrı da bu doğal ve gizli karışımlarda değil midir? 🙂