Bu Hafta Her Güne Bir Tarif Önerisi

Her güne nefis bir tarif önerisiyle yanınızdayız. MigrosTV’nin kısa ve kolay videoları menü seçiminize ilham verecek…

1. Tantuni

Geleneksel lezzetimiz tantuniyi evde kendiniz de yapabilirsiniz! Sokak lezzetlerinin en sevileni tantuni; yediden yetmişe herkesin severek tükettiği ve yapımı son derece kolay bir lezzet. Tantuni nasıl yapılır? Öğrenmek için videomuzu izleyin.

tantunitarifi

Evde de olur! Tantuni

2. Enginar Ezmesi

Akdeniz mutfağının sağlık dolu lezzeti! Her mevsim yetişmeyen, nispeten yapımı emek isteyen, lezzetli ellerde unutulmaz bir tarife dönüşen enginar, zeytinyağlı yemeklerin de gözdesi. İçerisinde bulunan Siranin sayesinde karaciğerin, safra kesesinin, böbreklerin ve bağırsak sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur, yiyeceklerin sindirimini kolaylaştırır. Aynı zamanda bünyesinde barındırdığı antioksidanlar sayesinde mide ve bağırsak florasına da yardımcı olur. Enginarın lezzeti bol, tarifi çok ama biz size bugün en kolay olanını göstereceğiz. Son derece pratik ve lezzet dolu ”Enginar ezmesi” tarifi MigrosTV’de.

enginar

Tam mevsimi; enginar

3. Domates Çorbası

Soğuk günlerin enerji deposu, grip savar ve tam bir savaşçı yemeği ! Domates çorbası tarifi MigrosTV’de. Kış mevsimini sağlıkla geçirmenizi sağlayacak, içinizi ısıtan sıcacık çorba tarifleri sizlerle.

domates-corbasi

Dumanı üstünde; domates çorbası

4. Bazlama Tost

Bazlama ekmeği arasına enfes bir tost ister misiniz ? Detaylar için videomuzu izleyin!

bazlama-tost

Sabah neşesi; bazlama tost

5. Keşkek

En lezzetli ve yöresel lezzet; Keşkek tarifi MigrosTV’de. Kolay ve kısa videosuyla rahatlıkla yapacağınız keşkek tarifi menülerinize lezzet katacak.

keskek

Günün lezzeti: Keşkek

6. Kağıt Kebabı

Kağıt kebabı tarifi en lezzetli haliyle MigrosTV’de. Yöresel ve geleneksel tariflerden vazgeçemeyenler için göz dolduracak tarifimiz aynı zamanda çok pratik!

kagit-kebabi

Geleneksel Türk yemeği; kağıt kebabı

7. Portakallı Kurabiye

Kışın sevilen meyvelerinden portakalla yapılabilecek en güzel tariflerden biri portakallı kurabiye… Hamurunda yer alan tereyağı, kurabiye hamuruna tat ve gevreklik katıyor.

portakalli-kurabiye

Turuncu güzel; Portakallı kurabiye