Bu Hafta MigrosTV Önerilerinden Neler Pişirsek?

Bu hafta MigrosTV’de yine onlarca nefis lezzet hazırladık ve en kolay tarifleriyle evinin gurmelerine sunduk. Bu hafta ne pişirsek diye düşünmeyin, her güne bir tarif önerimizi mutlaka deneyin.

1. Mayalı Poğaça

Yumuşacık, lezzetli mi lezzetli, sıcacık poğaçalar için pastanelere koşmaya son! Kendi evinizde, kendi ellerinizle aynı lezzeti tutturabileceksiniz desek kocaman gülümseyeceğinize eminiz.

Poğaçalar; damaklarımızın sultanları! İsteğe göre bazen kahvaltılarda yer verip güne iyi başlama sebebi olur, bazen sokakta oynayan çocuğun eline sıkıştırmalık kolay besleyici bir öğün olur, bazen de yoğun gün arasında çaya şahane bir arkadaş olur. Ağzınızda yumuşacık kıvamıyla adeta eriyecek pofidik poğaçalar için detaylar videomuzda!

mayali-pogaca-tarifi

 

Çayın yanına; mayalı poğaça

2. Tavuk Suyu Çorbası

Şifa ve sevgi kelimeleri hakkında ne düşünürsünüz? Şifa ve sevgi, sizce soyut kelimeler ise fikrinizi değiştirmenizde fayda var; çünkü onlar bir kase tavuk suyu çorbasına dönüşerek somutlaşabiliyor. Bir kase tavuk suyu çorbası ile hastalıklara karşı savaş açabiliyor, sevdiklerinize alt metin olarak “Seni seviyorum, hadi çabuk iyileş.” diyebiliyorsunuz daha n’olsun?

tavuksuyu

Sağlık dolu; Tavuk suyu çorbası

3. Süt Reçeli

Sütün mis kokusu, bu kez reçelleri süslüyor! Süt ve şekerin bu müthiş birlikteliği kahvaltılarınıza yeni bir tat, dolaplarınıza yeni bir heyecan katacak. Aynı zamanda diğer reçellere göre kemik sağlığınıza kalsiyum desteği sağlaması da süt reçelini tercih etmeye değecek bir sebep. Birçok milletin tatlı olarak kullandığı bu karamelimsi krema lezzeti ister ekmek ya da kreplere sürerek tüketin ister canınız tatlı çektiğinde kaşıklayarak tüketin isterseniz de hazırladığınız pastaların süslemesini bu reçel ile tamamlayın.

sut_receli_tarifi

Evde de olur; süt reçeli

4. Kıbrıs Tatlısı

Şerbetli tatlı sevenlerin beğenecekleri, unsuz tarifleri tercih edenlerin bayılacakları bir tarif!

Revaniyi anımsatan lezzeti, irmik tatlısını andıran havası ile kafaları karıştırırken bir yandan da trileçe ve kaymaklı kadayıfa olan benzerliğe göz kırpıyor. Yine de her ne olursa olsun farklı bir tatlı olma özelliğini kimseye kaptırmıyor.

kibris_tatlisi

Çok tatlı; Kıbrıs tatlısı

5. Kolay Tiramisu

Tiramisu; İtalyanların bu dünyaya kazandırdığı en şahane tatlardan biridir, oldukça sevilesi, lezzetiyle büyülenesidir.

Kremsi kıvamı ile sizi yakalar, kahvesi ile uyandırır, kakaosu ile vücudunuza serotoninler salgılatır. Zaten kelime olarak “Beni neşelendir” ya da “Beni yukarı çek” anlamına gelmesiyle bile mutluluklara taşıyabilir olduğunu yeterince kanıtlar.

kolay_tiramisu_tarifi

Çok pratik; kolay tiramisu

6. Dana Tandır

Lezzetin Uzmanı Uzman Kasap güvencesi ile pratik ve nefis lezzetler Migros’ta, nefis pişirme önerileri MigrosTV’de! Lezzet dolu dana tandır tarifimizin yanına bol salata çok yakışacak ve sofranızın göz bebeği olacak! Tariflerimizin tüm detayları için videomuzu izleyin. Her gün yenileri eklenen yüzlerce nefis tarif ve ilham veren fikirler için MigrosTV’yi takip etmeye devam edin.

dana-tandir

Uzman Kasap’tan; dana tandır

7. Hurmalı Muhallebi

Hurma için ne düşünürsünüz? Sizce o bir meyve mi? Yoksa tatlı dünyası için bahşedilmiş, meyve kılığına girmiş müthiş bir sihir mi? Hurmanın gücü bu kez her damakta geçiş hakkına sahip olan muhallebi ile birleşiyor ve olanlar oluyor. Hurmanın yoğun ama rahatsız etmeyen tatlı lezzeti, muhallebinin süt dolu hafif lezzeti ile damakları da şenlendiriyor mideleri de.

Hadi farklı ve iddialı bir lezzet için kollar sıvansın ve videomuz izlensin. Şimdiden afiyet olsun!

hurmali_muhallebi_tarifi

 

Farklı ve yaratıcı; hurmalı muhallebi